V Lake Louise triumf Američanky Vonnovej

SITA|1. dec 2007 o 22:22

LAKE LOUISE 1. decembra (SITA) - Úvodný ženský zjazd novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vyhrala v sobotu v kanadskom Lake Louise Lindsey Vonnová. Dvadsaťtriročná Američanka, známejšia pod ...

LAKE LOUISE 1. decembra (SITA) - Úvodný ženský zjazd novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vyhrala v sobotu v kanadskom Lake Louise Lindsey Vonnová. Dvadsaťtriročná Američanka, známejšia pod dievčenským menom Kildowová, slávila šiesty triumf vo Svetovom pohári v kariére, ale prvý ako pani Vonnová. Dvojnásobná strieborná medailistka z tohtoročných majstrovstiev sveta v Aare sa vydala koncom septembra za bývalého člena amerického reprezentačného tímu zjazdárov Thomasa Vonna. Druhá skončila v sobotu s odstupom 0,78 s obhajkyňa krištáľového glóbusu za prvenstvo v zjazde Rakúšanka Renate Götschlová. Tretiu priečku si vyjazdila domáca lokálmatadorka Britt Janyková (+1,27). Na čele priebežného poradia Svetového pohára zostala Rakúšanka Marlies Schildová. Hodnotenie zjazdu vedie po prvých pretekoch sezóny ich víťazka Vonnová.

Zjazd SP žien v Lake Louise (Kan.):

1. Lindsey Vonnová (USA) 1:48,69 min, 2. Renate Götschlová (Rak.) +0,78 s, 3. Britt Janyková (Kan.) +1,27, 4. Maria Rieschová (Nem.) +1,36, 5. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +1,40, 6. Maria Holausová (Rak.) +1,44.