Prvenstvo Baillyovej, prvé body Halinárovej

SITA|7. dec 2007 o 15:36

HOCHFILZEN 7. decembra (SITA) - V rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene zvíťazila 28-ročná Francúzka Sandrine Baillyová. Prvé body pre ...

HOCHFILZEN 7. decembra (SITA) - V rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene zvíťazila 28-ročná Francúzka Sandrine Baillyová. Prvé body pre Slovensko získala Martina Halinárová, ktorá skončila dvadsiata.

Pre víťazku SP zo sezóny 2004/2005 a majsterku sveta zo šampionátu v ruskom Chanty-Mansijsku v roku 2003 to bolo už 17. prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus. K tradične kvalitnému behu pridala tentoraz aj bezchybnú streľbu a aj keď v prvej polovici pretekov za svojimi súperkami trochu zaostávala, od polovice trate už bola na jednotlivých medzičasoch prvá a pred seba už nikoho nepustila. V cieli mala pred druhou Jekaterinou Jurievovou z Ruska náskok 18,8 s, bronz si vybojovala Nemka Kati Wilhelmová.

Konečne bolo trochu radosti aj v slovenskej výprave. Najstaršia a najskúsenejšia reprezentantka Martina Halinárová bezchybne zastrieľala a napriek tomu, že bežecky za svojimi súperkami zaostala, obsadila v 94-člennom štartovom poli 20. miesto. Tridsaťštyriročná strieborná medailistka z MS 1999 si tak na svoje konto do celkovej klasifikácie pripísala prvých 11 bodov v aktuálnej sezóne. Dvom ďalším Slovenkám sa preteky nevydarili. Janka Gereková štyrikrát netrafila terč a skončila na 79. priečke, Ľubomíra Kalinová mala až šesť chybných výstrelov a v konečnom poradí figurovala na 83. pozícii. Obe sa teda do sobotných stíhacích pretekov nekvalifikovali (postupovalo 60 najlepších).

Výsledky - rýchlostné preteky:

1. Sandrine Baillyová (Fr.) 21:53,0 min (0 tr. okruhov), 2. Jekaterina Jurievová (Rus.) +18,8 (0), 3. Kati Wilhelmová (Nem.) +33,9 (0), 4. Tora Bergerová (Nór.) +49,1 (1), 5. Sabrina Buchholzová (Nem.) +51,8 (1), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +55,0 (3), 7. Svetlana Slepcovová (Rus.) +56,7 (0), 8. Xian-jing Liu (Čína) +1:00,0 (1), 9. Anna Carin Olofssonová (Švéd.) +1:03,8 (2), 10. Oľga Anisimovová (Rus.) +1:05,0 (0), ... 20. Martina Halinárová +1:27,5 (0), 79. Janka Gereková +3:39,0 (4), 83. Ľubomíra Kalinová +3:49,9 (6)