MS žien vo Francúzsku - Rumunky po dvojnásobnom predĺžení

SITA|13. dec 2007 o 22:39

PARÍŽ 13. decembra (SITA) - Na XVIII. majstrovstvách sveta 2007 v hádzanej žien vo Francúzsku (2. - 16. decembra 2007) bude počas víkendu o medaily bojovať kvarteto Nemecko, Rusko, Nórsko a Rumunsko.

Postup do semifinále si vybojovali favorizované tímy. V prvom štvrťfinále štvrtkového programu si Nemecko poradilo s africkým prekvapením šampionátom Angolou 36:33 (18:14), obhajca prvenstva spred dvoch rokov Rusko zdolalo v šlágri Maďarsko tesne 36:35 (20:22) a úradujúci majster Európy Nórsko zvíťazil nad Kórejskou republikou hladko 35:24 (16:12). Najvyrovnanejší bol zápas Rumunska s Francúzskom, ktorý sa po 60 minútach hracieho času skončil nerozhodne 24:24, keď domáce reprezentantky nevyužili polčasové šesťgólové vedenie 14:8. Nerozhodlo sa ani v prvom predĺžení (2 x 5 min), po ktorom svietil na ukazovateli skóre stav 27:27. Druhú nadstavenú desaťminútovku zvládli lepšie Rumunky a po víťazstve 34:31 sa mohli tešiť zo semifinálovej účasti.

V piatok 14. 12. sa na MS budú hrať stretnutia o konečné 9. miesto Chorvátsko - Španielsko (20.45) a o 11. priečku Macedónsko - Poľsko (18.15).

Súhrn výsledkov štvrtkových štvrťfinálových stretnutí na XVIII. majstrovstvách sveta 2007 v hádzanej žien vo Francúzsku (2. - 16. decembra 2007):

Angola - Nemecko 33:36 (14:18)

Maďarsko - Rusko 35:36 (22:20)

Nórsko - Kórejská republika 35:24 (16:12)

Rumunsko - Francúzsko 34:31 po dvojnásobnom predĺžení (27:27, 24:24, 8:14)

Ďalší program MS 2007 (všetky zápasy už v Paríži):

piatok 14. 12.

zápas o 9. miesto: 20.45 h Chorvátsko - Španielsko

o 11. miesto: 18.15 Macedónsko - Poľsko

sobota 15. 12.

semifinále: Nórsko - Nemecko (15.00), Rusko - Rumunsko (17.30)

skupina o 5. - 8. miesto: Angola - Kórejská republika (10.00), Maďarsko - Francúzsko (12.30)