NHL: Crawford zaplatí za kritizovanie rozhodcov 15.000 dolárov

TASR|18. apr 2001 o 12:36

New York 18. apríla (TASR) - Trénera hokejového tímu zámorskej NHL Vancouveru Canucks Marka Crawforda potrestalo vedenie NHL pokutou 15.000 dolárov za kritizovanie rozhodcov po treťom štvrťfinálovom zápase playoff Západnej konferencie medzi Vancouverom a Coloradom Avalanche. Klub Canucks zároveň musí zaplatiť sumu 10.000 dolárov, nakoľko jeho hráči po stretnutí neumožnili médiám vstup do ich kabíny.

Crawford slovne napadol rozhodcov Micka McGeougha a Marka Faucetta ohľadne vylúčenia jeho zverenca Todda Bertuzziho v predĺžení. Vancouver vtedy prišiel o výhodu početnej prevahy a z hry štyria proti štyrom profitoval Peter Forsberg, ktorý vsietil v 63. minúte víťazný gól Colorada. To sa ujalo v sérii vedenia 3:0 na zápasy.

"Domnievam sa, že sa k nám rozhodcovia nezachovali férovo. Očividne zápas psychicky nezvládli," povedal tréner Vancouveru. Crawford upozornil aj na fakt, že v predĺžení mal ísť na trestnú lavicu zo strany Colorada namiesto Stevena Reinprechta obranca Rob Blake.

"Kritické komentáre pána Crawforda na výkony rozhodcov boli úplne neopodstatnené. Chápame, že boje o Stanleyho pohár sú aj hrou nervov, ale očakávame od hráčov určitý stupeň disciplíny a to isté platí aj pre trénerov," komentoval situáciu riaditeľ hokejových operácií NHL Colin Campbell.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Crawford zaplatí za kritizovanie rozhodcov 15.000 dolárov