Skvelý Bauer, Bajčičák tridsiaty

SITA|2. jan 2008 o 15:22

NOVÉ MESTO NA MORAVE 2. januára (SITA) - V piatej etape prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach - Tour de Ski - na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom sa v Novom Meste na Morave stal ...

NOVÉ MESTO NA MORAVE 2. januára (SITA) - V piatej etape prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach - Tour de Ski - na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom sa v Novom Meste na Morave stal domáci Lukáš Bauer. Tridsaťročný Čech dokázal, že prišiel na vrchol sezóny vynikajúco pripravený. S výnimkou prvých medzičasov po 500 m a 2,6 km bol stále na čele a svoj náskok neustále zvyšoval. Niečo vyše kilometra pred cieľom mal pred druhým v celkovom poradí náskok už 36 sekúnd a mohol si dovoliť zvoľniť svoje tempo. Nakoniec bol pred druhým Jensom Arnem Svartedalom z Nórska o 27,8 s. Týmto výsledkom si výrazne upevnil svoju pozíciu lídra celkovej klasifikácie. Tretí skončil Rus Nikolaj Pankratov.

Z tria Slovákov bol najlepší Martin Bajčičák, ktorý obsadil 30. miesto. Michal Malák, ktorý je predovšetkým skejtár, zabehol svoj "klasický štandard", vo výsledkovej listine figuroval na 54. priečke. Svoj pohár horkosti do dna dopil Ivan Bátory. Odštartoval síce pomerne svižne, ale už od 4. km sa v 65-člennom štartovom poli začal výrazne prepadávať a nakoniec totálne vyčerpaný prišiel do cieľa so štvrtým najhorším časom - za víťazným Bauerom zaostal o 4:41,7 min.

Výsledky - 15 km klasickou technikou:

1. Lukáš Bauer (ČR) 38:26,9 min, 2. Jens Arne Svartedal (Nór.) +27,8, 3. Nikolaj Pankratov (Rus.) +28,5, 4. Mats Larsson (Švéd.) +40,0, 5. Eldar Rönning (Nór.) +49,9, 6. Jevgenij Dementiev (Rus.) +55,9, 7. Maxim Vylegžanin (Rus.) +56,1, 8. Odd-Björn Hjelmeset (Nór.) +1:15,7, 9. Jaak Mae (Est.) +1:19,9, 10. Ilja Černousov (Rus.) +1:20,8, ... 30. Martin Bajčičák +2:03,8, 54. Michal Malák +3:31,4, 62. Ivan Bátory (všetci SR) +4:41,7