Najlepšia z našich bola Procházková

Sportnet|3. jan 2008 o 00:00

Lukáš Bauer na domácich tratiach vyhral štvrtýkrát.

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Čech Lukáš Bauer a Fínka Saarinenová vyhrali piaty diel pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski v Novom Meste na Morave.

Bauer včera s výnimkou prvých medzičasov po 500 m a 2,6 km bol stále na čele a svoj náskok stále zvyšoval. Niečo vyše kilometra pred cieľom mal pred druhým v celkovom poradí náskok už 36 sekúnd a mohol si dovoliť zvoľniť svoje tempo.

Saarinenová dosiahla svoje druhé prvenstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie Svetového pohára v kariére. Už od 2. kilometra bola na medzičasoch najrýchlejšia. V závere jej náskok znižovala najmä Kuitunenová, ale nakoniec ich v cieli delilo 2,6 s. Obhajkyni cel­kového prvenstva Kuitunenovej to stačilo na priebežné celkové vedenie.

Najlepšia zo štartujúcich Slovákov bola Alena Procházková. Počas celých pretekov sa pohybovala na medzičasoch okolo 20. až 25. miesta. V cieli mala nakoniec 24. najrýchlejší čas.

Tour de Ski

Výsledky - 10 km klasickou technikou: 1. Saarinenová (Fín.) 28:55,7 min, 2. Kuitunenová (Fín.) +2,6 s, 3. Johaugová (Nór.), ... 24. Alena Procházková (SR) 1:23,2. 15 km klasickou technikou: 1. Bauer (ČR) 38:26,9 min, 2. Svartedal (Nór.) +27,8, 3. Pankratov (Rus.) +28,5, ... 30. Martin Bajčičák +2:03,8, 54. Michal Malák +3:31,4, 62. Ivan Bátory (všetci SR) +4:41,7.