Suverénne prvenstvo Bauera, Bajčičák 25.

SITA|6. jan 2008 o 15:23

VAL DI FIEMME 5. januára (SITA) - Suverénnym víťazom 2. ročníka prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS) sa stal 30-ročný Čech Lukáš Bauer. V záverečnej etape, ktorou bol beh do ...

VAL DI FIEMME 5. januára (SITA) - Suverénnym víťazom 2. ročníka prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS) sa stal 30-ročný Čech Lukáš Bauer. V záverečnej etape, ktorou bol beh do vrchu na 10 km voľnou technikou s hendikepovým štartom, dokonale využil svoj náskok na čele a bez problémov si dobehol po celkový triumf. Najlepším z tria Slovákov v 60-člennom poli bol Martin Bajčičák, ktorý prišiel do cieľa na 25. pozícii. Ivan Bátory skončil 46., Michala Maláka klasifikovali na 54. priečke.

Bauer štartoval do záverečnej etapy s náskokom 1:50 min, ktorý si vybudoval v predchádzajúcich pretekoch seriálu. Nič však neponechal na náhodu a od začiatku išiel naplno. V polovici trate bol jeho náskok už viac ako dve minúty, v cieli musel na celkovo druhého Nemca Reného Sommerfeldta čakať 2:47,3 min. Ten iba o tri desatiny sekundy zdolal olympijského víťaza z Turína v behu na 50 km Taliana Giorgia di Centu, ktorý skončil tretí.

Slovák Martin Bajčičák vybiehal na trať až ako tridsiaty druhý, ale iba s deväťsekundovým odstupom za Dariom Colognom zo Švajčiarska, ktorému patrila posledná bodovaná 30. pozícia. Už po 2500 m tento rozdiel zmazal a stále sa posúval dopredu. Tridsaťjedenročný rodák z Oravy nakoniec dobehol do cieľa dvadsiaty piaty, čo aj vzhľadom na to, ako mal seriál rozbehnutý, možno považovať za úspech. Ivan Bátory skončil na 46. mieste, Michalovi Malákovi patrila 54. pozícia.

Konečné výsledky 2. ročníka TdS:

1. Lukáš Bauer (ČR) 33:45,1 min, 2. Rene Sommerfeldt (Nem.) +2:47,3, 3. Giorgio di Centa (Tal.) +2:47,6, 4. Tord Asle Gjerdalen (Nór.) +2:53,9, 5. Tor Arne Hetland (Nór.) +3:04,0, 6. Franz Göring (Nem.) +3:39,9, 7. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +3:47,5, 8. Petter Northug (Nór.) 3:52,9. 9. Jevgenij Dementiev (Rus.) 3:53,3, 10. Jens Arne Svartedal (Nór.) +4:01,3, ... 25. Martin Bajčičák +6:37,1, 46. Ivan Bátory +12:10,2, 54. Michal Malák +18:37,2

Domov»Zimné športy»Suverénne prvenstvo Bauera, Bajčičák 25.