Lyžovanie: V Kitzbüheli v zjazde triumf Cucha

Švajčiar Dider Cuche sa teší z víťazstva v dnešnom zjazde v rakúskom Kitzbüheli
Švajčiar Dider Cuche sa teší z víťazstva v dnešnom zjazde v rakúskom Kitzbüheli (Autor: SITA, AP)
SITA|19. jan 2008 o 14:00

KITZBŰHEL 19. januára (SITA) - Zjazd mužov v rakúskom Kitzbüheli, jedno z najtradičnejších ale aj najnáročnejších podujatí Svetového pohára alpských lyžiarov, vyhral Švajčiar Didier Cuche. Tridsaťtriročný ...

KITZBŰHEL 19. januára (SITA) - Zjazd mužov v rakúskom Kitzbüheli, jedno z najtradičnejších ale aj najnáročnejších podujatí Svetového pohára alpských lyžiarov, vyhral Švajčiar Didier Cuche. Tridsaťtriročný špecialista na kĺzavé disciplíny dosiahol na 3312 m dlhej obávanej zjazdovke Streif víťazný čas 1:52,75 min a dosiahol ôsmy triumf v pretekoch SP v kariére, z toho štvrtý v kráľovskej disciplíne. Ziskom 100 bodov sa Cuche posunul pred Rakúšana Benjamina Raicha na čelo priebežného poradia Svetového pohára a vedie aj v hodnotení zjazdu. Druhé miesto si v zhodnom čase so stratou 27 stotín sekundy vybojovali Američan Bode Miller a Rakúšan Mario Scheiber. Tesne za stupňami víťazov skončil predvlaňajší domáci víťaz Michael Walchhofer (+0,28), skvelé 5. miesto obsadil ďalší rakúsky veterán Hermann Maier (+0,61).

Sobotňajší klasický zjazd v rámci 68. ročníka tradičného Hahnenkammu poznačil ťažký pád Američana Scotta Macartneyho. Pretekár so štartovým číslom 2 v deň svojich 30. narodenín nezvládol vo vyše 140 km rýchlosti záverečný skok tesne pred cieľom, pred očami tisícok divákov neudržal vo vzduchu rovnováhu a spadol z výšky niekoľkých metrov na bok. Macartneya niekoľko minút po páde odviezol vrtuľník do nemocnice. Podľa prvých informácií ORF Američan utrpel otras mozgu a spočiatku nebol pri vedomí. Jeho pohybový aparát by však nemal byť poškodený. Preteky pokračovali po približne polhodinovej prestávke.

Zjazd mužov - Kitzbühel (Rak.):

1. Didier Cuche (Švajč.) 1:52,75 min, 2. Bode Miller (USA) a Mario Scheiber (Rak.) +0,27, 4. Michael Walchhofer (Rak.) +0,28, 5. Hermann Maier (Rak.) +0,61, 6. Marco Sullivan (USA) +0,70, 7. Didier Defago (Švajč.) +0,71, 8. Marco Büchel (Licht.) +0,80, 9. Erik Guay (Kan.) +1,14, 10. Peter Fill (Tal.) +1,15.

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V Kitzbüheli v zjazde triumf Cucha