SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH ZÁPASOV 12. KOLA ČESKO-SLOVENSKEJ SÚŤAŽE HÁDZANÁROK WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE)

WHIL - sobota - 12. kolo

BRATISLAVA 19. januára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 12. kola česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

ŠKP HK Banská Bystrica - TJ Házená Jindřichov Hradec 21:26 (12:13)

Najviac gólov: Lapinová 11/5, Oborilová 5, Szabová 3/1 - Matoušková 8/4, Kohoutová 5, Martínková 4/2

Pok. hody: 7/6 - 6/6, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 400 divákov

Domáce hádzanárky chceli pred vlastným publikom bodovať naplno. Prvý polčas však najmä pre množstvo technických chýb a viacero zahodených vyložených šancí prehrali o jeden gól. Hosťujúce hráčky zaskočili Banskobystričanky najmä dobrou obranou, na ktorú boli "statické" hádzanárky Bystrice prikrátke. V druhej časti hry si vypracovali hádzanárky z Hradca mierny náskok, ktorý udržali až do konca a stretnutie vyhrali zaslúžene 26:21.

HK Štart Trenčín - DHC Slavia Praha 23:25 (9:11)

Najviac gólov: Uhliarová 5, Drotárová 4 - Crhová 10, Jonášová 4

Pok. hody: 6/4 -6/4, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 900 divákov

V úvode domáce hádzanárky nevyužili množstvo príležitostí. Po zmene strán sa trenčianskemu tímu síce podarilo otočiť stretnutie vo svoj prospech, napokon sa však v závere aj šťastena priklonila k hostkám z Prahy.

HK Nitra - HK Slovan Duslo Šaľa 21:40 (12:17)

Najviac gólov: Rajkovicsová, Behinská po 5, Korytárová 4 - Váradyová 10, Trochtová, Weibelová a Csalava po 5

Pok. hody: 8/4 - 4/2, vylúčené: 6 - 7, ČK: Gabulová (Nitra) za hrubý faul, rozhodovali: Čanda a Brunovský (obaja SR), 150 divákov

Domáce ako-tak držali krok so skúsenými hádzanárkami Šale iba v prvom polčase, ktorý prehrali 12:17. Po zmene strán však Nitrianky "odišli" najmä po psychickej stránke, a to sa odrazilo aj na konečnom výsledku. Hráčky Dusla napokon zvíťazili poľahky o 19 gólov 40:21.

ŠKP Bratislava - DHK Zora Olomouc 18:17 (11:10)

Najviac gólov: Globanová 4/2, Štetáková 4 - Hejtmánková 4/1, Šašková a Vašková po 4

Pok. hody: 9/5 - 1/1, vylúčené: 3 - 5, ČK: Hejtmánková (Olomouc) za hrubý faul, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 200 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí nepremenili hráčky oboch tímov aj vyložené príležitosti. Zásluhou Beňuškovej, ktorá v poslednej sekunde strelila víťazný gól, získal domáci ŠKP obidva body.

HC Zlín - Casta Sokol Písek 29:35 (17:15)

Najviac gólov: Budayová 12/4, Nevrlá a Snášelová po 4 - I. Luzumová 9/2, Kučerová 8, Keclíková 8/1

Pok. hody: 6/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Bubeníček a Smékal (ČR), 250 divákov

Od 4. min viedol stále Zlín o dva až štyri góly a prvý polčas vyhral 17:15. Hostky však náslende zlepšili svoj výkon, v 43. min naklonili misky váh na svoju stranu (23:22) a od tej chvíle už na palubovke dominovali.