Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
DANIELA HANTUCHOVÁ (9-SR) - VIRGINIA RUANOVÁ-PASCUALOVÁ (ŠP.) 6:2, 6:3

Hantuchová do osemfinále Australian Open

MELBOURNE 20. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý ...

Daniela Hantuchová si poradila s Ruanovou-Pascualovou a je v osemfinále.Daniela Hantuchová si poradila s Ruanovou-Pascualovou a je v osemfinále. (Zdroj: AP)

MELBOURNE 20. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion). Deviata nasadená splnila úlohu favoritky v odloženom súboji 3. kola s nenasadenou Španielkou Virginiou Ruanovou-Pascualovou, 82. hráčkou rebríčka WTA Tour, a za 68 minút ju zdolala 6:2, 6:3. Súperkou Hantuchovej v osemfinále bude Ruska Maria Kirilenková. S 20-ročnou Moskovčankou má pozitívnu bilanciu 3:1.

Vôbec prvý vzájomný súboj 24-ročnej Slovenky a o 10 rokov staršej Španielky, známej skôr ako skvelej deblistky, vyznel jasne v prospech popradskej rodáčky. Prvý set sa vyvíjal plne v réžii slovenskej tenistky. Hantuchová prvýkrát súperku brejkla v šiestom geme na 4:2 a od tohto momentu už v úvodnom dejstve nestratila ani hru. Hneď na začiatku druhého setu Slovenka prvý a posledný raz v stretnutí stratila svoj servis, ale vzápätí odpovedala rebrejkom na 1:1. Šnúrou troch gemov v rade potom Hantuchová získala definitívnu prevahu v stretnutí. Za stavu 5:3 a 40:15 využila pri svojom podaní hneď prvý mečbal. Slovenská hráčka dominovala vo všetkých relevantných štatistikách, zrejme najvýraznejšie vo víťazných úderoch (33:5).

Dvojhra žien - 3. kolo:

• Daniela Hantuchová (9-SR) - Virginia Ruanová-Pascualová (Šp.) 6:2, 6:3 za 68 minút

Daniela Hantuchová: "Aj štatistika víťazných úderov dokumentuje, že som sa presadila vlastnou hrou. Som rada, že som to proti Ruanovej-Pascualovej zvládla tak hladko, pretože Španielka je známa nepríjemným rezaným bekhendom starej školy. Na osemfinále s Kirilenkovou sa veľmi teším. Vôbec ma neprekvapilo, že práve ona sa stala mojou súperkou. Čakvetadzeová ten zápas tretieho kola mentálne trošku nezvládla. Maria sa dobre pohybuje, veľa toho vybehá a má kvalitné oba základné údery. Navyše, jej drobná výhoda spočíva v tom, že v nedeľu mala voľno. Bude to zaujímavý zápas."