Australian Open: Čech Berdych nestačil na Federera

Roger Federer sa teší z víťazstva nad českým tenistom Tomášom Berdychom
Roger Federer sa teší z víťazstva nad českým tenistom Tomášom Berdychom (Autor: ČTK)
SITA|21. jan 2008 o 10:50

MELBOURNE 21. januára (SITA, AFP) - Švajčiarsky tenista Roger Federer po päťsetovom naťahovaní sa so Srbom Jankom Tipsarevičom v 3. kole už v osemfinále Australian Open ďalšiu drámu nepripustil. Najvyššie ...

MELBOURNE 21. januára (SITA, AFP) - Švajčiarsky tenista Roger Federer po päťsetovom naťahovaní sa so Srbom Jankom Tipsarevičom v 3. kole už v osemfinále Australian Open ďalšiu drámu nepripustil. Najvyššie nasadený hráč a trojnásobný víťaz austrálskeho grandslamu zdolal trinástku nasadzovacieho "pavúka" Čecha Tomáša Berdycha 6:4, 7:6 (7), 6:3. Stretnutie trvalo bez jednej minúty dve hodiny, a hoci Berdych bol najväčšiemu favoritovi vyrovnaným súperom, v koncovkách setov mal navrch jeho súper.

Český tenista bol blízko najmä k zisku druhého setu, keď sa v tajbrejku dopracoval k dvom setbalom, no zahodil ich "kraťasom" do siete resp. pridlhým forhendovým úderom. "Nebol to jednoduchý zápas. Tomáš je vždy nebezpečný hráč. Dobre cíti loptu a má skvelý servis. Vďakabohu, že nevyhral druhý set, lebo v ňom bol lepší," komentoval Federer. Dvadsaťšesťročný bazilejský rodák túži po štvrtom titule z Melbourne Parku, súhrnne už trinástom z turnajov veľkej štvorky.

Jeho suverenitou v 3. kole poriadne zatriasol v životnej forme hrajúci Tipsarevič, ktorý mu vzal dva sety a takmer aj celý zápas a postup. V zápase s Berdychom si už tenisový kráľ dával väčší pozor na súpera, najmä keď ho mal "okukaného" zo šiestich predchádzajúcich súbojov (aktualizovaná bilancia 6:1). Napokon ho trikrát brejkol, čo s výnimkou druhého dejstva stačilo na tesný zisk dvoch setov. "Tomáš ide do každého úderu naplno. Loptičky len tak lietali po kurte. Takýto štýl hry je ťažké udržať pod kontrolou. Našťastie, postupne si zvykám na tento druh tvrdého povrchu," dodal Federer. Jeho súperom v boji o postup do semifinále bude Američan James Blake (bilancia

Domov»Tenis»Australian Open: Čech Berdych nestačil na Federera