PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA V BEHU NA LYŽIACH V CANMORE - VÝSLEDKY

Triumf Ševčenkovej, Procházková bez bodov

CANMORE 25. januára (SITA) - Ukrajina Valentina Ševčenková sa po vyše štyroch rokoch radovala z prvenstva vo Svetovom pohári, keď v piatok vyhrala v kanadskom stredisku Canmore preteky na 10 km voľne.

Tridsaťdvaročná Kyjevčanka sa tešila z tretieho prvenstva v pretekoch najvyššieho rangu. Ševčenková viedla na všetkých medzičasoch a napokon mala pred druhou Jevgenijou Medvedevou z Ruska v cieli polminútový náskok. Tretiu priečku obsadila Poľka Justyna Kovalczyková, ktorá zaostala o ďalšie tri sekundy.

Ševčenkovej sa v Canmore darilo, v utorňajšom skiatlone skončila štvrtá, čo bol do piatka jej najlepší výsledok v sezóne. Naposledy sa z prvenstva vo Svetovom pohári tešila v decembri 2003 v Davose, keď vyhrala rovnako ako o dva týždne skôr v Kuusame desiatku klasicky.

Slovenka Alena Procházková sa do bodovanej tridsiatky napokon nedostala, keď obsadila s odstupom 2:47,4 min na víťaznú Ukrajinku 35. miesto. Procházková sa na všetkých meraných medzičasoch pohybovala na úrovni tejto priečky.

Výsledky - preteky Svetového pohára v behu na lyžiach v Canmore:

Ženy - 10 km voľne: 1. Valentina Ševčenková (Ukr.) 26:46,7, 2. Jevgenija Medvedevová (Rus.) +30,3, 3. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +33,3, 4. Sabina Valbusová (Tal.) +42,2, 5. Petra Majdičová (Slovin.) +51,6, 6. Astrid Jacobsenová (Nór.) +51,9, 7. Oľga Ročevová (Rus.) +52,3, 8. Arianna Follisová (Tal.) +52,7, 9. Evi Sachenbacherová (Nem.) +59,5, 10. Larisa Kurkinová (Rus.) +1:03,1,... 35. Alena Procházková (SR) +2:47,4