Tretie zlato pre Florschütza s Wustlichom

SITA|27. jan 2008 o 14:03

OBERHOF 27. januára (SITA) - Aj v tretej disciplíne na jubilejných 40. majstrovstvách sveta sánkarov v nemeckom Oberhofe si najlepšie počínali domáci reprezentanti. Prvenstvo však nezískali obhajcovia ...

OBERHOF 27. januára (SITA) - Aj v tretej disciplíne na jubilejných 40. majstrovstvách sveta sánkarov v nemeckom Oberhofe si najlepšie počínali domáci reprezentanti. Prvenstvo však nezískali obhajcovia vlaňajšieho titulu Patric Leitner s Alexandrom Reschom (po chybe na štarte úvodnej jazdy skončili až 11.), ale ich krajania André Florschütz - Torsten Wustlich. Strieborní olympijskí medailisti dosiahli v jednotlivých jazdách prvý a druhý najrýchlejší čas, čo im v celkovom súčte stačilo na vybojovanie si tretieho zlata z MS (predtým triumfovali v rokoch 2001 a 2005). Druhú priečku obsadili mladí talentovaní reprezentanti Nemecka Tobias Wendl - Tobias Arlt (+0,092). O prvú nenemeckú medailu na tohtoročnom šampionáte sa postarali rakúski bratranci Tobias a Markus Schieglovci, ktorí za víťazmi zaostali o 0,217 s a obsadili 3. miesto. Úradujúci majstri Európy Christian Oberstolz - Patrick Gruber sa dokonca ani nekvalifikovali do druhej jazdy medzi 18 najlepších posádok a vo výsledkovej listine im patrila až 21. priečka. Slovenskí sánkari Ján Harniš - Branislav Regec napodobnili svojím vystúpením sobotňajší úspech Jozefa Ninisa (medzi jednotlivcami skončil 13.) a v konkurencii 23 dvojíc obsadili 14. pozíciu (+2,248), hoci po prvom kole figurovali ešte o tri miesta nižšie.

Výsledky - nedeľa - 40. MS - Oberhof (Nem.):

dvojice: 1. André Florschütz/Torsten Wustlich (Nem.) 1:26,893 min, 2. Tobias Wendl/Tobias Arlt (Nem.) 1:26,985, 3. Tobias Schiegl/Markus Schiegl (Rak.) 1:27,110, 4. Gerhard Plankensteiner/Oswald Haselrieder (Tal.) 1:27,203, 5. Peter Penz/Georg Fischler (Rak.) 1:27,235, 6. Christian Niccum/Dan Joye (USA) 1:27,488,...14. Ján Harniš, Branislav Regec (SR) 1:29,141