Vo vytrvalostných pretekoch slabá muška Slovákov

SITA|29. jan 2008 o 15:15

RUHPOLDING 29. januára (SITA) - Najlepším slovenským reprezentantom v utorkových vytrvalostných pretekoch juniorov na 15 km a kadetov na 12,5 km na majstrovstvách sveta týchto vekových kategórií v biatlone ...

RUHPOLDING 29. januára (SITA) - Najlepším slovenským reprezentantom v utorkových vytrvalostných pretekoch juniorov na 15 km a kadetov na 12,5 km na majstrovstvách sveta týchto vekových kategórií v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu bol kadet Tomáš Hasilla. Aj jeho výkon však stačil iba na 38. miesto. V kategórii juniorov bol z kvarteta Slovákov v 86-člennom štartovom poli rovnako ako vo víkendových rýchlostných a stíhacích pretekoch najvyššie Martin Otčenáš, ale 57. miesto je ďaleko za očakávaniami. Všetci slovenskí juniori pohoreli predovšetkým na streľbe - Otčenáš a Baka si pripísali po 7, Gröne 8 a Lepieš dokonca 10 trestných minút za rovnaký počet nezostrelených terčov (z 20).

Medzi kadetmi zvíťazil Francúz Ludwig Ehrhart, pre ktorého to bol na tomto šampionáte už tretí vzácny kov, z toho druhé zlato. Medzi juniormi triumfoval Francúz Jean Guillaume Beatrix, o 6 desatín sekundy za ním skončil suverén predchádzajúcich dvoch súťaží Rus Anton Šipulin, ktorý je však momentálne s dvoma zlatými a jednou striebornou medailou najúspešnejším účastníkom MS.

Šampionát pokračuje v stredu vytrvalostnými pretekmi junioriek na 12,5 km a kadetiek na 10 km. Slovensko bude mať zastúpenie iba v kategórii kadetiek, kde sa predstaví až štvorica biatlonistiek spod Tatier.

Výsledky - vytrvalostné preteky:

JUNIORI - 15 km:

1. Jean Guillaume Beatrix (Fr.) 42:09,1 min (1 trestná minúta), 2. Anton Šipulin +0,6 s (2), 3. Dmitrij Blinov (obaja Rus.) +32,5 (1), ... 57. Martin Otčenáš +7:48,0 (7), 72. Norbert Gröne +10:16,6 (8), 74. Michal Baka +10:47,0 (7), 79. Michal Lepieš (všetci SR) +13:48,4 (10)

KADETI - 12,5 km:

1. Ludwig Ehrhart (Fr.) 38:24,6 min (1 trestná minúta), 2. Manuel Müller (Nem.) +1:10,4 (2), 3. Mathieu Souchal (Fr.) +1:22,9 (1), ... 38. Tomáš Hasilla +5:58,7 (5), 61. Peter Kazár +9:13,9 (7), 77. Jakub Leščinský (všetci SR) +11:03,1 (8)