SÚHRN VÝSLEDKOV VYTRVALOSTNÝCH PRETEKOV JUNIORIEK NA 12,5 KM A KADETIEK NA 10 KM NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA TÝCHTO VEKOVÝCH KATEGÓRIÍ V NEMECKOM RUHPOLDINGU

Bronzová medaila pre Prekopovú

RUHPOLDING 30. januára (SITA) - Slovenská reprezentantka v biatlone Natália Prekopová si vybojovala na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v nemeckom Ruhpoldingu vo vytrvalostných pretekoch kadetiek ...

RUHPOLDING 30. januára (SITA) - Slovenská reprezentantka v biatlone Natália Prekopová si vybojovala na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v nemeckom Ruhpoldingu vo vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km bronzovú medailu. Je to prvá medaila pre Slovensko na tomto šampionáte, naposledy sa zo vzácneho kovu na mládežníckom šampionáte v kategórii dievčat tešila v roku 1997 Marcela Pavkovčeková, ktorá rovnako vo vytrvalostných pretekoch získala striebro.

Osemnásťročná pretekárka VŠC Dukla Banská Bystrica Natália Prekopová útočila dokonca aj na vzácnejší kov. Prvé tri streľby zvládla bezchybne a jej meno figurovalo na druhej pozícii. Až na poslednej streleckej položke v stoji po prvý raz v pretekoch zaváhala, k času jej pribudla trestná minúta a v záverečnom okruhu nevládala odraziť útok vynikajúco bežiacej Nemky Nicole Wötzelovej, ktorá ju nakoniec odsunula zo strieborného na bronzový stupienok. Aj tak je to však mladú slovenskú reprezentantku najväčší úspech v kariére. Zlato si vybojovala Talianka Dorothea Wiererová. Zabojovala aj Martina Chrapanová, ktorá obsadila solídne 16. miesto.

V kategórii junioriek, v ktorej Slovensko nemá zastúpenie, triumfovala na 12,5 km trati Nemka Susann Königová.

Na svetovom mládežníckom šampionáte je vo štvrtok voľný deň, po ňom vyvrcholí v piatok a sobotu pretekmi štafiet.

Výsledky - vytrvalostné preteky:

JUNIORKY - 12,5 km:

1. Susann Königová (Nem.) 47:39,0 min (3 trestné minúty), 2. Marie Laure Brunetová (Fr.) +23,8 s (2), 3. Iris Waldhuberová (Rak.) +1:26,8 (1)

KADETKY - 10 km:

1. Dorothea Wiererová (Tal.) 36:10,9 min (1 trestná minúta), 2. Nicole Wötzelová (Nem.) +1:06,4 min (2), 3. Natália Prekopová +1:42,1 (1), ... 16. Martina Chrapanová +4:18,6 (4), 37. Terézia Poliaková +6:11,7 (5), ... Martina Darmová (všetky SR) - preteky nedokončila