Vo Vyzývacom pohári v Altenbergu taliansko-rakúska radosť

SITA|1. feb 2008 o 15:51

ALTENBERG 1. februára (SITA) - Piatkové preteky 3. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) sánkarov v nemeckom Altenbergu sa skončili triumfom reprezentantov Talianska a Rakúska. V kategórii mužov zvíťazil ...

ALTENBERG 1. februára (SITA) - Piatkové preteky 3. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) sánkarov v nemeckom Altenbergu sa skončili triumfom reprezentantov Talianska a Rakúska. V kategórii mužov zvíťazil po druhý raz v sezóne Armin Zöggeler. Taliansky favorit a obhajca vlaňajšieho celkového prvenstva je zároveň aj lídrom poradia po 3. kole. Rakúšanka Nina Reithmayerová sa na najvyšší stupeň súťaže žien prepracovala prvýkrát v aktuálnom ročníku, ale celkovo je na čele lanská šampiónka Silke Kraushaarová-Pielachová z Nemecka. V dvojiciach nenašli premožiteľa rakúski bratia Andreas a Wolfgang Lingerovci, ktorí tak znížili svoj odstup na vedúcich Nemcov Patrica Leitnera s Alexandrom Reschom. Tí sa po dvoch prvenstvách museli tentoraz uspokojiť s 2. miestom. Slovensko nemalo v tejto súťaži, v ktorej štartuje len po desať najlepších pretekárov, zastúpenie.

Výsledky - Vyzývací pohár (Challenge Cup) - 3. kolo - Altenberg - piatok (uvedené časy sú z finálovej jazdy):

muži: 1. Armin Zöggeler (Tal.) 55,540 s, 2. Albert Demčenko (Rus.) 55,645, 3. Stefan Höhener (Švajč.)

ženy: 1. Nina Reithmayerová (Rak.) 54,405, 2. Tatjana Hüfnerová 54,454, 3. Silke Kraushaarová-Pielachová (obe Nem.)

dvojice: 1. A. Linger/W. Linger (Rak.) 42,748, 2. Leitner/Resch 42,865, 3. André Florschütz/Torsten Wustlich (všetci Nem.)

Poradie Vyzývacieho pohára po 3. kole:

muži: 1. Armin Zöggeler (Tal.) 270 bodov, 2. David Möller (Nem.) 230, 3. Jan Eichhorn (Nem.) 191

ženy: 1. Silke Kraushaarová-Pielachová (Nem.) 255, 2. Nina Reithmayerová 210, 3. Veronika Halderová (obe Rak.) 186

dvojice: 1. Leitner/Resch (Nem.) 285, 2. A. Linger/W. Linger (Rak.) 224, 3. Oberstolz/Gruber (Tal.) 201