6. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA SÁNKAROV V NEMECKOM ALTENBERGU - SOBOTŇAJŠIE VÝSLEDKY

V Altenbergu v dvojiciach triumf Leitnera s Reschom

ALTENBERG 2. februára (SITA) - V súťaži dvojíc na pretekoch 6. kola Svetového pohára sánkarov v nemeckom Altenbergu zvíťazili domáci reprezentanti Patric Leitner - Alexander Resch. Favorizovaní Nemci ...

ALTENBERG 2. februára (SITA) - V súťaži dvojíc na pretekoch 6. kola Svetového pohára sánkarov v nemeckom Altenbergu zvíťazili domáci reprezentanti Patric Leitner - Alexander Resch. Favorizovaní Nemci si štvrté tohtosezónne prvenstvo (tretie v rade) zabezpečili najrýchlejšou druhou jazdou, ktorou sa na čelo prepracovali z 3. miesta. Obhajcovia celkového triumfu v SP vyhrali dovedna už 31. pretekov tohto rangu v kariére a v tomto štatistickom ukazovateli sú vo svojej disciplíne rekordérmi. Leitner s Reschom si navyše upevnili vedúce postavenie v hodnotení seriálu SP 2007/2008 so ziskom 555 bodov.

Druhú priečku si v sobotu v Altenbergu vyjazdili rakúski súrodenci Andreas a Wolfgang Lingerovci (+0,047) a bronzová pozícia patrila úradujúcim vicemajstrom sveta Tobiasovi Wendlovi s Tobiasom Arltom z Nemecka (+0,132), ktorí boli najrýchlejší v prvej jazde.

Slovenskí reprezentanti Ján Harniš - Branislav Regec nedokončili piatkovú kvalifikáciu a v sobotu tak neštartovali. V poradí SP klesli so 117 bodmi na 18. miesto.

Výsledky - SP - 6. kolo - Altenberg - sobota:

dvojice: 1. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) 1:24,467 min, 2. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:24,514, 3. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:24,599, 4. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:24,657, 5. Gerhard Plankensteiner, Oswald Haselrieder (Tal.) 1:24,857, 6. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:24,930

Poradie SP po 6. kole:

dvojice: 1. Leitner, Resch (Nem.) 555 bodov, 2. Oberstolz, Gruber (Tal.) 450, 3. A. Linger, W. Linger (Rak.) 373, 4. Florschütz, Wustlich (Nem.) 356, 5. Wendl, Arlt (Nem.) 355, 6. T. Schiegl, M. Schiegl (Rak.) 317,...18. Harniš, Regec (SR) 117