6. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA SÁNKAROV V NEMECKOM ALTENBERGU - SOBOTŇAJŠIE VÝSLEDKY - SÚHRN

V Altenbergu v sobotu päť medailových umiestení pre Nemcov

ALTENBERG 2. februára (SITA) - V súťaži dvojíc na pretekoch 6. kola Svetového pohára sánkarov v nemeckom Altenbergu zvíťazili domáci reprezentanti Patric Leitner - Alexander Resch. Favorizovaní Nemci ...

ALTENBERG 2. februára (SITA) - V súťaži dvojíc na pretekoch 6. kola Svetového pohára sánkarov v nemeckom Altenbergu zvíťazili domáci reprezentanti Patric Leitner - Alexander Resch. Favorizovaní Nemci si štvrté tohtosezónne prvenstvo (tretie v rade) zabezpečili najrýchlejšou druhou jazdou, ktorou sa na čelo prepracovali z 3. miesta. Obhajcovia celkového triumfu v SP vyhrali dovedna už 31. pretekov tohto rangu v kariére a v tomto štatistickom ukazovateli sú vo svojej disciplíne rekordérmi. Leitner s Reschom si navyše upevnili vedúce postavenie v hodnotení seriálu SP 2007/2008 so ziskom 555 bodov. Druhú priečku si v sobotu v Altenbergu vyjazdili rakúski súrodenci Andreas a Wolfgang Lingerovci (+0,047) a bronzová pozícia patrila úradujúcim vicemajstrom sveta Tobiasovi Wendlovi s Tobiasom Arltom z Nemecka (+0,132), ktorí boli najrýchlejší v prvej jazde. Slovenskí reprezentanti Ján Harniš - Branislav Regec nedokončili piatkovú kvalifikáciu a v sobotu tak neštartovali. V poradí SP klesli so 117 bodmi na 18. miesto.

Aj popoludňajšia súťaž žien bola v réžii nemeckých sánkarok, keď znovu obsadili všetky tri miesta na stupni víťazov. Piate prvenstvo v sezóne bez prerušenia a celkovo ôsme v kariére zaznamenala Tatjana Hüfnerová. Úradujúca majsterka sveta potvrdila najrýchlejším časom v oboch jazdách postavenie súčasnej líderky hodnotenia SP so ziskom 536 bodov. Hüfnerová zároveň predĺžila víťaznú sériu Nemiek, ktoré vyhrali už 79. preteky v rade na podujatí tohto rangu. S odstupom 0,321 s skončila za 24-ročnou Hüfnerovou obhajkyňa prvenstva v SP z uplynulej sezóny Silke Kraushaarová-Pielachová, tretia bola ich krajanka Natalie Geisenbergerová (+0,362). Slovenkám patrili pozície na konci druhej a začiatku tretej desiatky. Jana Šišajová dosiahla 21. priečkou (+3,364) svoje druhé najlepšie umiestnenie v seriáli SP 2007/2008. Skúsenejšia Veronika Sabolová obsadila 22. miesto (+3,811). Obe si polepšili v celkovej klasifikácii, keď Sabolová je po 6. kole na 19. (118 b.) a Šišajová 20. pozícii (107 b.). Iba Veronika Štefaňáková, ktorá v Altenbergu neštartovala, klesla na 34. miesto (26

Výsledky - SP - 6. kolo - Altenberg - sobota:

ženy: 1. Tatjana Hüfnerová 1:47,290 min, 2. Silke Kraushaarová-Pielachová 1:47,611, 3. Natalie Geisenbergerová (všetky Nem.) 1:47,652, 4. Nina Reithmayerová (Rak.) 1:47,920, 5. Anke Wischnewská (Nem.) 1:47,948, 6. Natalia Jakušenková (Ukr.) 1:48,042,...20. Jana Šišajová 1:50,654, 22. Veronika Sabolová (obe SR) 1:51,101

dvojice: 1. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) 1:24,467 min, 2. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:24,514, 3. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:24,599, 4. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:24,657, 5. Gerhard Plankensteiner, Oswald Haselrieder (Tal.) 1:24,857, 6. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:24,930

Poradie SP po 6. kole:

ženy: 1. Hüfnerová 536 bodov, 2. Kraushaarová-Pielachová 495, 3. Geisenbergerová (všetky Nem.) 422,...19. Sabolová 118, 20. Šišajová 107, 34. Veronika Štefaňáková (všetky SR) 26

dvojice: 1. Leitner, Resch (Nem.) 555 bodov, 2. Oberstolz, Gruber (Tal.) 450, 3. A. Linger, W. Linger (Rak.) 373, 4. Florschütz, Wustlich (Nem.) 356, 5. Wendl, Arlt (Nem.) 355, 6. T. Schiegl, M. Schiegl (Rak.) 317,...18. Harniš, Regec (SR) 117