V Nových Zámkoch v nedeľu východniarske finále SP mužov

SITA|2. feb 2008 o 21:13

NOVÉ ZÁMKY 2. februára (SITA) - Finále 30. ročníka Slovenského pohára hádzanárov bude v nedeľu predpoludním v Nových Zámkoch záležitosťou tímov z východu republiky. V hale Milénium budú od 10.30 h aktérmi ...

NOVÉ ZÁMKY 2. februára (SITA) - Finále 30. ročníka Slovenského pohára hádzanárov bude v nedeľu predpoludním v Nových Zámkoch záležitosťou tímov z východu republiky. V hale Milénium budú od 10.30 h aktérmi súboja o cennú trofej Tatran Prešov a IS Košice. Zhodou okolností ide o dva najúspešnejšie kluby v histórii tejto pohárovej súťaže. Z doterajších 29 ročníkov vyhrali Prešovčania SP dovedna jedenásťkrát, Košičania (vrátanie víťazstiev z čias družstiev VSŽ a 1. MHK) majú na svojom konte len o dva triumfy menej.

V prvom sobotňajšom semifinále si hráči košického tímu IS poradili s MŠK Hlohovec jednoznačne 40:25 (19:12). Druhý duel o postup do finále bol v réžii prešovského Tatrana. Obhajca vlaňajšieho prvenstva zdolal domáce družstvo TJ Štart Nové Zámky 38:27 (18:14).

Hádzaná - Slovenský pohár mužov - záverečný turnaj v Nových Zámkoch - semifinále (hralo sa na jedno stretnutie):

SOBOTA

IS Košice - MŠK Hlohovec 40:25 (19:12) - do finále postúpili Košice

Najviac gólov: Strapko 7, Guzy 6/1, Šiška 6 - F. Zaťko 7, Pupík, Jankovič po 4

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčení: 7 - 7, ČK: Krstič (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 400 divákov

Zápas bol vyrovnaný iba do 13. min, potom však Košice zlepšili hru a do kabín odchádzali s náskokom siedmich gólov (19:12). V druhom polčase pokračovali hráči tímu IS v útočnej hre a postupne zveľaďovali svoj náskok, napokon zvíťazili rozdielom pätnástich gólov (40:25) a postúpili do finále.

TJ Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 27:38 (14:18) - do finále postúpil Prešov

Najviac gólov: Ivanov 8, Rábek 7/1, Vadkerti 4 - Kozlov 9/1, Fuňak 8, S. Mažár 7/4

Pok. hody: 4/1 - 7/6, vylúčení: 6 - 9, rozhodovali: Karlubík, Struhár, 800 divákov

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, až v jeho závere sa podarilo favorizovaným Prešovčanom odskočiť na rozdiel štyroch gólov (18:14). Po prestávke však na palubovke už kraľovali východniari, domácim veľmi rýchlo došli sily a bolo už len otázkou, o koľko gólov hráči Tatrana vyhrajú. Obhajca prvenstva sa napokon tešil z postupu do finále po víťazstve 38:27.

Domov»Halové športy»Hádzaná»V Nových Zámkoch v nedeľu východniarske finále SP mužov