WHIL - predohrávky 15. kola - streda

SITA|6. feb 2008 o 20:46

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - Súhrn výsledkov predohrávaných stredajších zápasov 15. kola česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

Iuventa Michalovce - Štart Trenčín 41:24 (18:9)

Najviac gólov: Dittelová 9/4, Cinová 8, Hricíková, Pajtášová a Horňáková 4 - Hollá 6, Uhliarová 5/2, Drotárová, Kovaličková a Z. Bahýlová po 3

Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Ondogrecula ml. a Baďura, 800 divákov

Počas prvých 15 minút bola hra vyrovnaná z oboch strán. Družstvá sa striedali vo vedení ako na hojdačke, potom však prevzal iniciatívu favorizovaný tím domácich a skóre postupne narastalo v prospech Michalovčaniek. Výsledné skóre na strane Iuventy mohlo byť aj vyššie.

DHK Zora Olomouc - DHC Slavia Praha 24:20 (14:9)

Najviac gólov: Vašková 5, Hejtmánková 4/2 - Crhová 5/4, Kutlovašrová 5

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Bečička a Horák (ČR), 300 divákov

O výsledku vyrovnaného zápasu veľmi dobrej úrovne rozhodla väčšia herná skúsenosť na strane domácich hráčok. Olomouc si rozhodujúci náskok vypracoval v závere prvého polčasu a to aj napriek tomu, že nastúpil bez dvoch opôr - Šaškovej a Stuchlovej.

TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP Bratislava 23:25 (10:14)

Najviac gólov: I. Matoušková 6/4, Martínková 5/2, Kupková 4 - Beňušková 7/6, Školková 6

Pok. hody: 6/6 - 6/6, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Smékal a Bubeníček (ČR), 900 divákov

O výsledku zápasu rozhodol prvý polčas, keď sa domácim nedarilo. Po zmene strán sa hra vyrovnala, Jindřichov Hradec bol dokonca lepším tímom. V hektickom závere si však hráčky ŠKP dokázali ustrážiť mierny náskok a napokon zaslúžene zvíťazili 25:23.