Pohár EHF - Iuventa vo Volgograde neuspela

SITA|9. feb 2008 o 17:01

VOLGOGRAD 9. februára (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom osemfinálovom zápase Pohára EHF žien v ruskom Volgograde s domácim Dinamom rozdielom deviatich gólov 20:29, pričom v I. polčase ...

VOLGOGRAD 9. februára (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom osemfinálovom zápase Pohára EHF žien v ruskom Volgograde s domácim Dinamom rozdielom deviatich gólov 20:29, pričom v I. polčase dosiahli nádejný výsledok 12:13. Zverenkám trénera Dušana Daniša sa tak nepodarilo zopakovať víťazstvo 24:23 z vlaňajšej sezóny, keď na súperovej pôde vyhrali v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov. Slovenský šampión sa v budúcotýždňovej odvete (16. 2. o 18.00 h) musí pred vlastným publikom pokúsiť o zázrak. Ak sa Michalovčankám nepodarí zmazať výrazné manko, z postupu - tentoraz medzi osem najlepších družstiev Pohára EHF - sa budú opäť tešiť Rusky.

Výsledok - sobota - Pohár EHF žien - osemfinále - prvý zápas (odveta 16. 2. 2008 o 18.00 h):

HC Dinamo Volgograd (Rus.) - Iuventa Michalovce (SR) 29:20 (13:12)

Zostava a góly Michaloviec: Krajcárová, Kudročová, Zahorjanová - Fajčáková, Hricíková, A. Tóthová 2, Cinová 3, Rubcovová 3, Kalaninová 5, Pajtášová, A. Dittelová 7/4, Tobiášová, Horňáková

Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Brkic a Jusufhodzic (obaja z Rak.), 1100 divákov.

Michalovčanky nezachytili úvod duelu, keď inkasovali šesť gólov po sebe. Postupne sa však rozohrali k slušnému výkonu a znížili stav na 4:6. Domáce si však udržiavali dvoj až trojgólový náskok aj v ďalšom priebehu. Záver I. polčasu patril Iuvente, ktorá v poslednej trojminútovke strelila tri góly, pričom ani jeden nedostala. Družstvá tak na prestávku odchádzali za stavu 13:12 pre Dinamo. Slovenský majster prišiel o nádejný výsledok hneď po zmene strán. Rusky využili oslabenie Iuventy o vylúčené hráčky na vypracovanie si rozhodujúceho náskoku. V 46. min vyhrávali už 24:15 a tento rozdiel si udržali až do konca.

Hlas po zápase:

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "V prvom polčase podali dievčatá celkom slušný výkon. Po zmene strán nám súper ušiel na rozdiel piatich gólov pri dvoch našich vylúčeniach. Potom sme chceli výsledok ešte skorigovať, ale vlastnými nepresnosťami pri streľbe sme sa pripravili o túto možnosť. Naša šance na postup sú malé, ale je pred nami ešte odveta, v ktorej sa pokúsime uhrať čo najlepší výsledok."