Extraliga mužov - skupinová fáza - sobota - 3. kolo

SITA|9. feb 2008 o 20:34

BRATISLAVA 9. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 3. kola skupinovej fázy slovenskej extraligy hádzanárov:

A-skupina:

MŠK Hlohovec - HC THP Topvar Topoľčany 32:24 (16:11)

Najviac gólov: F. Zaťko 10/6, Baka 8, Pupík 5 - Kovačech 7, Ševčík 6/3, Feješ 5

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 6 - 7, ČK: Fázik za hrubý faul - Supčík za tri vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 300 divákov

Domáci hádzanári nepripustili prekvapenie na svoj účet a od začiatku až do konca stretnutia hrali zodpovedne a disciplinovane. Hlohovec viedol počas celého duelu a svoj náskok neustále mierne zvyšoval až na konečný stav 32:24.

B-skupina:

ŠKP Bratislava - IS Košice 22:33 (8:17)

Najviac gólov: Štepanovský 8/6, Berner a Baďura po 3 - Hruščák 9, Strapko 8, Mazák 4

Pok. hody: 10/7 - 2/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 120 divákov

Hádzanári ŠKP začali stretnutie zle: nefungovala im obrana ani útok a už v prvom polčase sa prakticky rozhodlo o osude zápasu. Druhý polčas bol vyrovnanejší, Košice si však nenechali ujsť víťazstvo a po dobrom výkone zaslúžene vyhrali.