Triumf Svätojánskeho v Zakopanom

SITA|10. feb 2008 o 17:16

ZAKOPANÉ 10. februára (SITA) - Slovenský pretekár Peter Svätojánsky zvíťazil v pretekoch 2. kola Slovenského pohára v skialpinizme v poľskom Zakopanom, ktoré boli zároveň 1. kolom Stredoeurópskeho pohára.

Na trati s prevýšením takmer 1600 m obsadil druhé miesto ďalší Slovák Milan Madaj a úspech slovenského skialpinizmu podčiarkol tretím miestom Juraj Laštík. Medzi ženami triumfovala Lenka Hiklová, ktorá o viac ako minútu predstihla Poľku Klaudiu Taszovú. V kategórii juniorov zvíťazil Čech Radek Groh, Michal Jokl obsadil tretiu pozíciu. Medzi juniorkami triumfovala Lucia Pastoreková pred Michaelou Izakovičovou. Slovenskí pretekári sa nestratili ani medzi veteránmi, keď tréner slovenskej reprezentácie Miroslav Leitner obsadil druhé a Milan Blaško tretie miesto.

Preteky boli zároveň bojom o nomináciu na MS v skialpinizme, ktoré sa uskutočnia na prelome februára a marca vo Švajčiarsku. Slovensko by podľa návrhu hlavného trénera Miroslava Leitnera mali reprezentovať Peter Svätojánsky (muži), Juraj Laštík a Jozef Hlavčo (muži do 23 rokov), Lenka Hiklová (ženy) a Michal Jokl (juniori). Štart ďalších dvoch juniorov je stále otázny. Nomináciu ešte musí schváliť správna rada tohto športu na Slovensku a dôležitú úlohu zohrajú aj financie.

Výsledky 2. kola Slovenského pohára a 1. kola Stredoeurópskeho pohára v skialpinizme - Zakopané (Poľ.):

Muži: 1. Peter Svätojánsky (skialpinizmus.sk) 1:37:17 h, 2. Milan Madaj (AKLVK Alpine Pro Ski Trab team) 1:43:17, 3. Juraj Laštík (HK James Dolný Kubín) 1:44:32.

Ženy: 1. Lenka Hiklová (HK Kamenná Chata) 2:13:29 h, 2. Klaudia Taszová (Poľ.) 2:14:46, 3. Justyna Zyszkowska (Poľ.) 2:24:00.

Veteráni: 1. Roman Kuczynski (ČR) 1:50:19 h, 2. Miroslav Leintner (Skialp4u) 1:52:11, 3. Milan Blaško (Sportiva Poprad) 1:52:12.

Juniori: 1. Radek Groh (ČR) 1:20:28 h,... 3. Michal Jokl (SR) 1:23:38.

Juniorky: 1. Lucia Pastoreková (HK Kamenná Chata) 1:52:21 h, 2. Michaela Izakovičová (HK Kamenná Chata) 2:01:47.

Kadeti: 1. Ondrej Styk (Horoklub BB) 1:36:59 h.

Kadetky: 1. Julia Wajdová (Poľ.) 1:44:19 h, 2. Simona Triznová (Bobrovec) 1:52:57.