Na ME družstiev hladká prehra Sloveniek s Bulharskom

SITA|13. feb 2008 o 13:07

ALMERE 13. februára (SITA) - Na bedmintonových majstrovstvách Európy družstiev v holandskom Almere nestačili slovenské reprezentantky ani na svojho druhého súpera, keď po utorkovej prehre so Škótskom ...

ALMERE 13. februára (SITA) - Na bedmintonových majstrovstvách Európy družstiev v holandskom Almere nestačili slovenské reprezentantky ani na svojho druhého súpera, keď po utorkovej prehre so Škótskom (0:5) podľahli v stredu aj favorizovanému Bulharsku rovnako hladko 0:5. Slovenky proti nasadenému tímu zo základnej G-skupiny nezískali tak ako proti "ostrovankám" ani jediný set. Vo štvrtok 14. 2. čaká na bedmintonistky SR záverečné vystúpenie na kontinentálnom šampionáte proti Litve, ktorá má dosiaľ tiež nepriaznivú bilanciu a na svojom konte dve prehry (pred Slovenskom je Litva v tabuľke len vďaka zisku jediného setu).

Majstrovstvá Európy družstiev v bedmintone - streda:

ŽENY:

Bulharsko - Slovensko 5:0 (10:0 na sety)

Peťa Nedelčevová (15.) - Eva Sládeková (112.) 2:0 (8, 5) - za 21 minút

Linda Zečiriová (85.) - Zuzana Orlovská (391.) 2:0 (12, 7) - za 18 minút

Gabriela Banovová (301.) - Kvetoslava Orlovská (405.) 2:0 (12, 22) - za 27 minút

Diana Dimovová, Dimitria Popstojkovová (149.) - Eva Sládeková, Gabriela Zabavníková (-) 2:0 (18, 15) - za 24 minút

Atanaska Spasovová, Maja Dobrevová (95.) - Kvetoslava Orlovská, Zuzana Orlovská (197.) 2:0 (11, 12) - za 20 minút

Ďalší výsledok G-skupiny: Škótsko - Litva 5:0