Napriek 6. miestu celkovými víťazmi Leitner s Reschom

SITA|16. feb 2008 o 11:45

SIGULDA 16. februára (SITA) - Talianski reprezentanti Christian Oberstolz s Patrickom Gruberom vytvorili v sobotu na pretekoch záverečného 8. kola Svetového pohára sánkarov v lotyšskej Sigulde v úvodnej ...

SIGULDA 16. februára (SITA) - Talianski reprezentanti Christian Oberstolz s Patrickom Gruberom vytvorili v sobotu na pretekoch záverečného 8. kola Svetového pohára sánkarov v lotyšskej Sigulde v úvodnej jazde rekord dráhy. V druhej jazde si vedenie ustrážili a napokon zvíťazili s náskokom len 14 tisícin sekundy pred rakúskymi súrodencami Andreasom a Wolfgangom Lingerovcami a Nemcami Andrém Florschützom s Torstenom Wustlichom (+0,165). Oberstolzovi s Gruberom však ani víťazstvo nestačilo na úplné zmazanie 70-bodového manka na nemeckých lídrov hodnotenia SP Patrica Leitnera s Alexandrom Reschom. Tí skončili v Sigulde opäť šiesti, avšak so ziskom 655 bodov nielen obhájili celkový triumf v seriáli, ale zároveň si vybojovali už šieste konečné prvenstvo vo Svetovom pohári v kariére. Mladí slovenskí sánkari Ján Harniš - Branislav Regec obsadili v sobotňajšej súťaži 16. miesto (ich druhé najlepšie umiestnenie v sezóne) a v hodnotení SP postúpili so 142 bodmi na 20. priečku. Slováci si v porovnaní s vlaňajškom celkovo pohoršili o dve pozície.

Výsledky - SP - 8. kolo - Sigulda (Lot.) - sobota:

dvojice: 1. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:24,987 min, 2. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:25,001, 3. André Florschütz, Torsten Wustlich (Nem.) 1:25,152, 4. Gerhard Plankensteiner, Oswald Haselrieder (Tal.) 1:25,280, 5. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:25,565, 6. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) 1:25,585,...16. Ján Harniš, Branislav Regec (SR) 1:27,604

Konečné poradie SP 2007/2008 po 8. kole:

dvojice: 1. Leitner, Resch (Nem.) 655 bodov, 2. Oberstolz, Gruber (Tal.) 635, 3. A. Linger, W. Linger (Rak.) 528, 4. Florschütz, Wustlich (Nem.) 526, 5. Wendl, Arlt (Nem.) 470, 6. Plankensteiner, Haselrieder (Tal.) 424,...20. Harniš, Regec (SR) 142