Vyzývací pohár - Ženy ŠKP Bratislava do štvrťfinále

SITA|16. feb 2008 o 17:17

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava si vybojovali postup do štvrťfinále Vyzývacieho pohára 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka využili dobrú východiskovú pozíciu, ktorú ...

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava si vybojovali postup do štvrťfinále Vyzývacieho pohára 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka využili dobrú východiskovú pozíciu, ktorú si vytvorili minulý týždeň v Srbsku tesnou prehrou 21:22, a v sobotňajšej osemfinálovej odvete zdolali v športovej hale na Pasienkoch družstvo ŽRK Kikinda o päť gólov 23:18 (11:8). Bratislavčanky spoznajú svojho súpera medzi osmičkou najlepších tímov Vyzývacieho pohára v utorok 19. februára na žrebe vo viedenskom sídle EHF.

Výsledok - sobota - Vyzývací pohár žien - osemfinále - odveta:

ŠKP Bratislava (SR) - ŽRK Kikinda (Srb.) 23:18 (11:8) - prvý zápas 21:22, do štvrťfinále postupuje ŠKP Bratislava

Zostava a góly ŠKP: Vaverková, Sůkalová - Kusendová, M. Školková 2, Cicmanová, Beňušková 6/2, Porubská 6/1, Globanová 4, Súkenníková 4, Štetáková 1, Madarová, Z. Janšáková, H. Janšáková, Bachratá

Najviac gólov za Kikindu: T. Miškovičová 7/4, Števinová 5/1, Aleksičová a Rajovičová po 2

pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Mitrunenová a Sundell (obaja Fín.), 500 divákov

Úvodný gól duelu síce strelila hráčka Kikindy Aleksičová, ale srbské družstvo potom v prvom polčase už len doťahovalo náskok súpera. Domáce vyhrávali 4:2 a 5:3, no hostky po štvrťhodine hry vyrovnali na 5:5. Záver prvého dejstva zvládli lepšie hádzanárky ŠKP, ktoré sa v 27. min prvýkrát odpútali na rozdiel štyroch gólov (11:7). Súper stihol do polčasovej prestávky skorigovať na 8:11. Po zmene strán stačilo domácim šesť minút, aby svoj náskok zdvojnásobili (14:8). Šesťgólovým rozdielom vyhrávali ešte aj v 47. min (19:13). Hostky potom znížili vedenie ŠKP na štyri góly, ale viac sa už dotiahnuť nedokázali. V závere si Bratislavčanky s prehľadom ustrážili víťazstvo a postup do štvrťfinále.

Hlas:

Štefan Katušák (tréner ŠKP Bratislava): "Vedeli sme, že to bude veľmi náročný duel. Dievčatá však splnili to, čo sme od nich chceli. S obranou som bol spokojný na 95 percent, kvalitnou defenzívou sme eliminovali strelecky nebezpečné spojky súpera. Dôležité pre vývoj zápasu bolo, že sme si v I. polčase vypracovali náskok a mohli sme hrať pokojnejšie. Kikinde dnes chýbal entuziazmus z domáceho prostredia. Postupom do štvrťfinále sme splnili náš cieľ, ale ja by som chcel ísť ešte ďalej. Záležať však bude na súperovi, akého nám určí žreb. Ja by som si prial kvalitné družstvo, aby sme si dobre zahrali."