Česko 0:1 0:1, -:-, -:- Slovensko
Prestávka | Aktualizované o 17:37 | Sledujte naživo
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH ZÁPASOV 16. KOLA ČESKO-SLOVENSKEJ SÚŤAŽE HÁDZANÁROK WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE)

WHIL - 16. kolo - sobota

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 16. kola česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 20:20 (12:9)

Najviac gólov: Crhová 6, Štolfová 5, Medunová, Krouská a Kutlvašrová 2 - M. Csalava 5, Šalatová, Trochtová a Fečová po 4

Pok. hody: 2/2 - 3/1, vylúčené: 3 - 5, ČK: Martanovičová (Šaľa) za tri vylúčenia, rozhodovali: V. Kohout a Novák (obaja ČR), 100 divákov

Omladený tím domácich proti favoritovi takmer celý zápas viedol. Záver však neskúsené slavistky nezvládli, keď príliš skoro začali brániť svoj sľubný náskok. Duel sa napokon skončil zasluženou remízou.

Štart Trenčín - TJ Házená Jindřichov Hradec 23:22 (12:12)

Najviac gólov: Uhliarová 5, Žídeková, Neštická a Gašparovičová po 3 - Martínková 8, Matoušková 6

Pok. hody: 7/4 - 8/8, vylúčené: 7 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 750 divákov

Úvod patril domácemu tímu, hostkám sa darilo "kúskovať" stretnutie a udržiavať vyrovnaný priebeh. V druhom polčase domáce hráčky Trenčína získali tesný náskok, ktorý si už ustrážili až do konca zápasu.

HK Nitra - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 29:32 (13:14)

Najviac gólov: Hanakovičová a Gabulová po 7, Rajkovicsová 6 - Handlová 12, M. Gedroitová a V. Gedroitová po 5

Pok. hody: 6/4 - 5/4, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 150 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí vyhrali hosťujúce hráčky z Veselí prvý polčas tesne 14:13. Po zmene strán pokračoval dramatický duel, tím Veselí nad Moravou sa napokon aj s prispením šťastia dočkal v Nitre víťazstva 32:29.