V dvojboboch Langeho obhajoba, Slováci na 23. mieste

SITA|17. feb 2008 o 14:45

ALTENBERG 17. februára (SITA) - Víkendovú súťaž dvojbobov na majstrovstvách sveta v nemeckom Altenbergu vyhrala favorizovaná domáca posádka André Lange - Kevin Kuske. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva ...

ALTENBERG 17. februára (SITA) - Víkendovú súťaž dvojbobov na majstrovstvách sveta v nemeckom Altenbergu vyhrala favorizovaná domáca posádka André Lange - Kevin Kuske. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva zo švajčiarskeho St. Moritzu potvrdili svoju suverenitu najrýchlejšími časmi vo všetkých štyroch jazdách. Tridsaťštyriročný pilot spolu so svojím tradičným brzdárom dosiahli v súčte výsledný čas 3:40,58 min a pred krajanmi Thomasom Florschützom s Mirkom Pätzoldom zvíťazili s výrazným náskokom 1,06 s. Lange si tak vybojoval už siedmy titul svetového šampióna (po rokoch 2003 a 2007 tretí v dvojboboch), čím sa v ich počte vyrovnal nemeckej legende Christophovi Langenovi. Rekordérom sa môže stať už na budúci týždeň, keď sú na MS na programe preteky štvorbobov.

Na medailových pozíciách prišlo v porovnaní s poradím po sobotňajšej prvej polovici súťaže k jedinej zmene, keď sa na bronzovú priečku prepracovali na úkor Nemcov Matthiasa Höpfnera s Alexom Mannom ruskí bobisti Alexander Zubkov s Alexejom Vojevodom (+1,39).

Slovenskí reprezentanti Milan Jagnešák, Róbert Kresťanko si oproti sobote polepšili o dva stupienky a v konkurencii 30 posádok obsadili konečné 23. miesto (2:52,81). Slováci absolvovali len tri jazdy, keďže na štvrtej finálovej sa mohlo zúčastniť už len dvadsať najlepších posádok. V jednotlivých jazdách dosiahli 25. (57,70), 27. (57,80) a 24. najrýchlejší čas (57,31).

Výsledky - MS - Altenberg (Nem.) - dvojboby - nedeľa (konečné poradie po štyroch jazdách):

muži: 1. André Lange, Kevin Kuske (Nem.) 3:40,58 min, 2. Thomas Florschütz, Mirko Pätzold (Nem.) 3:41,64, 3. Alexander Zubkov, Alexej Vojevoda (Rus.) 3:41,97, 4. Matthias Höpfner, Alex Mann (Nem.) 3:42,05, 5. Ivo Rüegg, Cédric Grand (Švajč.) 3:42,40, 6. Ivo Danilevič, Jan Stokláska (ČR) 3:43,56,...23. Milan Jagnešák, Róbert Kresťanko (SR) 2:52,81 - absolvovali len tri jazdy