Extraliga mužov - skupinová fáza - 4. kolo - víkend

SITA|17. feb 2008 o 18:00

BRATISLAVA 17. februára (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 4. kola skupinovej fázy slovenskej extraligy hádzanárov:

SOBOTA:

A-skupina:

MŠK HANT Považská Bystrica - MŠK Hlohovec 30:23 (13:10)

Najviac gólov: Hanták 9, M. Kozák 6/1, Firit 5/3 - Pupík 7/2, Michal Fázik 6, Matej Fázik 4

Pok. hody: 4/4 - 5/2, vylúčení: 7 - 7, ČK: Matej Fázik (Hlohovec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Richvalský a Sabol, 500 divákov

V Považskej Bystrici bol úvod stretnutia vyrovnaný. Hostia doplatili v prvom polčase najmä na to, že až sedemkrát nastrelili žrď. Dobre im však zachytal brankár Kašťák, a tak prvý polčas vyhrali domáci iba rozdielom troch gólov. V druhom dejstve viedli Považania v 45. min už len 21:19, ale napokon zvíťazili nad Hlohovcom o sedem gólov (30:23).

B-skupina:

MHK Martin - IS Košice 23:26 (8:14)

Najviac gólov: Bíro 7/5, Malík a Buvala po 7 - P. Hruščák a Baláž 6/2, Guzy 6/1

Pok. hody: 6/5 - 8/5, vylúčení: 6 -12, ČK: Šavol za tri vylúčenia, Malík (obaja Martin) za faul, Pecha (Košice) za faul, rozhodovali: Nagy a Novák, 200 divákov

Domáci sa bojovnou hrou snažili s Košicami držať krok, ale pri vyrovnanej hre rozhodol o osude stretnutia predovšetkým vynikajúci výkon hosťujúceho brankára Olejára. V zápase sa prejavila vyššia kvalita a skúsenosti košických hádzanárov.

NEDEĽA:

B-skupina:

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 27:24 (11:8)

Najviac gólov: Štepanovský 5/2, Baďura 5/1 - Rábek 6/3, Vadkerti 6, Mojzes 4/1

Pok. hody: 6/3 - 7/6, vylúčení: 7 - 8, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 200 divákov

Domáci hádzanári vynikajúco bránili, svoj deň mal aj gólman Mitošinka, ktorý zlikvidoval viacero hosťujúcich šancí. Bratislavčanom sa darilo aj v útoku a napokon na domácej pôde zaslúžene zvíťazili.