Suverénny Šipulin, Otčenáš pätnásty

SITA|22. feb 2008 o 11:34

NOVÉ MESTO NA MORAVE 22. februára (SITA) - Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov juniorov na 10 km na majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave sa stal Rus Anton Šipulin. Po triumfe ...

NOVÉ MESTO NA MORAVE 22. februára (SITA) - Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov juniorov na 10 km na majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave sa stal Rus Anton Šipulin. Po triumfe vo vytrvalostných pretekoch tak získal na Vysočine už svoj druhý titul a má veľkú šancu zopakovať svoj zlatý hetrik z januárových juniorských majstrovstiev sveta v nemeckom Ruhpoldingu, kde zvíťazil v rýchlostných a stíhacích pretekoch a bol aj členom majstrovskej štafety. V cieli mal pred strieborným Danielom Salvenmoserom z Rakúska takmer 40-sekundový náskok, bronz si vybojoval Švajčiar Benjamin Weger.

Zo štvorice Slovákov v 77-člennom štartovom poli bol najlepší Martin Otčenáš. Napriek trom nezostreleným terčíkom a rovnakom počte trestných 150 m dlhých okruhov obsadil slušné 15. miesto. Za víťazným Šipulinom zaostal o 2:48,1 min. Do sobotných stíhacích pretekov sa kvalifikovali aj Norbert Gröne z 38. pozície a Michal Lepieš, ktorý skončil päťdesiaty. Nevyšlo to Tomášovi Hasillovi, ktorému vo výsledkovej listine figuroval až na 65. priečke.

Popoludní sú v Novom Meste na Morave na programe rýchlostné preteky žien (začiatok o 12.30 h) a junioriek (13.30 h) na 7,5 km.

Výsledky - rýchlostné preteky:

1. Anton Šipulin (Rus.) 27:25,2 min (1 trestný okruh), 2. Daniel Salvenmoser (Rak.) +39,2 (0), 3. Benjamin Weger (Švajč.) +1:10,7 (1), ... 15. Martin Otčenáš +2:48,1 (3), 38. Norbert Gröne +4:39,9 (5), 50. Michal Lepieš +5:24,5 (5), 65. Tomáš Hasilla (všetci SR) +6:21,6 6)