Šipulin uzavrel zlatý hetrik, Otčenáš devätnásty

SITA|23. feb 2008 o 12:10

NOVÉ MESTO NA MORAVE 23. februára (SITA) - Ruský juniorský reprezentant v biatlone Anton Šipulin potvrdil svoju suverenitu v tejto vekovej kategórii a víťazstvom v sobotných stíhacích pretekoch na 12,5 ...

NOVÉ MESTO NA MORAVE 23. februára (SITA) - Ruský juniorský reprezentant v biatlone Anton Šipulin potvrdil svoju suverenitu v tejto vekovej kategórii a víťazstvom v sobotných stíhacích pretekoch na 12,5 km na majstrovstvách Európy v Novom Meste na Morave uzavrel svoj zlatý hetrik na tomto šampiontáte, keď predtým triumfoval aj vo vytrvalostných a rýchlostných pretekoch. Zvíťazil systémom štart-cieľ a na ceste za zlatom ho nezastavilo ani osem trestných okruhov, ktoré musel absolvovať za nepresnú streľbu. Šipulin v januári tohto roka na MSJ v nemeckom Ruhpoldingu takisto získal tri zlaté medaily, ale jednu z nich v pretekoch štafiet.Tentoraz si z Vysočiny odvezie tri individuálne tituly. O 18,5 s za ním dobehol do cieľa Rakúšan Dominik Landertinger, ktorý sa na striebornú pozíciu prepracoval vďaka dobrej streľbe z 10. miesta na štarte. Tretí skončil Bulhar Krasimir Anev.

Najlepším z tria Slovákov v 50-člennom štartovom poli bol Martin Otčenáš, ktorý skončil devätnásty. Michala Lepieša klasifikovali na 35. mieste, Norbert Gröne s najslabšou streľbou spomedzi všetkých štartujúcich (12 trestných okruhov) figuruje vo výsledkovej listine na 44. priečke.

Výsledky - stíhacie preteky:

1. Anton Šipulin (Rus.) 42:15,5 min (8 trestných okruhov), 2. Dominik Landertinger (Rak.) +18,5 (4), 3. Krasimir Anev (Bulh.) +57,9 (4),... 19. Martin Otčenáš +4:41,7 (9), 35. Michal Lepieš +8:19,7 (7), 44. Norbert Gröne (všetci SR) +10:29,4 (12)