Prvé tituly do Švédska a Francúzska

SITA|23. feb 2008 o 17:33

MALLES 23. februára (SITA) - Slovenskí reprezentanti v úvodnej disciplíne na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov ro 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta - šprinte ...

MALLES 23. februára (SITA) - Slovenskí reprezentanti v úvodnej disciplíne na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov ro 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta - šprinte voľnou technikou v juniorských kategóriách neuspeli. Medzi chlapcami bol na 1340 m dlhom okruhu najlepší Martin Faix, ktorý v kvalifikácii obsadil 47. miesto a do tridsaťčlenného finále sa neprebojoval. Presne takú istú pozíciu s rovnakým výsledkom v kategórii junioriek zaujala Barbara Blašková. Prvé tituly zo šampionátu, ktorý sa pôvodne mal uskutočniť v poľskom Szczyrku na prelome januára a februára, potom ho Medzinárodná lyžiarska fedrácia (FIS) posunula o tri týždne, ale nakoniec musela hľadať inú lokalitu, si vybojovali Švéd Calle Halfvarsson a Francúzka Laure Barthelemyová. V nedeľu pokračujú MS šprintami pretekárov do 23 rokov.