Druhé zlato pre Johaugovú, Blašková štrnásta

SITA|27. feb 2008 o 13:34

MALLES 27. februára (SITA) - V stredajších pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val ...

MALLES 27. februára (SITA) - V stredajších pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta si už svoje druhé zlato na tomto šampionáte vybojovala 19-ročná Nórka Therese Johaugová. V pretekoch junioriek na 10 km suverénne kontrolovala vývoj a v závere s prehľadom o 4 sekundy zdolala Francúzku Laure Barthelemyovú, po bronz si dobehla Lisa Larsenová zo Švédska. Slovenka Barbara Blašková sa štrnástym miestom postarala o zatiaľ najlepší výsledok slovenského reprezentanta na tomto šampionáte. V pretekoch juniorov na dvojnásobnej trati triumfoval Nemec Philipp Marschall. O pol sekundy za ním dobehli do cieľa ďalší dvaja lyžiari - cieľová fotografia rozhodla o tom, že striebro získa Rus Piotr Sedov a bronz Andrej Gridin z Kazachstanu. Najlepším Slovákom v 97-člennom štartovom poli bol Peter Mlynár, ktorý obsadil 50. miesto.

Vo štvrtok sú v Malles na programe preteky voľnou technikou s hromadným štartom mužov (30 km) a žien (20 km) do 23 rokov.