ME V STREĽBE ZO VZDUCHOVÝCH ZBRANÍ VO ŠVAJČIARSKOM WINTERTHURE - STREDAJŠIE VÝSLEDKY - SÚHRN

Juniorské puškárky vo Winterthure neuspeli

WINTERTHUR 27. februára (SITA) - Ani druhý súťažný deň na majstrovstvách Európy vo vzduchových disciplínach vo švajčiarskom Winterthure (26. 2. - 1. 3. 2008) veľa radosti v podaní slovenských strelcov ...

WINTERTHUR 27. februára (SITA) - Ani druhý súťažný deň na majstrovstvách Európy vo vzduchových disciplínach vo švajčiarskom Winterthure (26. 2. - 1. 3. 2008) veľa radosti v podaní slovenských strelcov nepriniesol. V akcii bola trojica junioriek vo vzduchovej puške 40, no členky SŠŠR MV SR výrazne zaostali za očakávaniami. Najlepšia z nich Zdenka Richtáriková obsadila v konkurencii 70 puškárok 41. miesto s 389 bodmi, Jana Hyblerová (387 b.) bola 52. a Katarína Grečnárová (383) skončila až na 66. priečke. V súťaži družstiev patrila Slovenkám predposledná 17. pozícia za súčet 1159 bodov. V pretekoch jednotlivkýň zvíťazila kvalitným výkonom 501,3 bodu Jessica Magerová z Nemecka, medzi tímami Bulharsko vo vyrovnanom juniorskom európskom rekorde (1184).

Vo vzduchovej pištoli 60 bol v kategórii juniorov najlepší Švajčiar Lukas Grunder a družstvo Ukrajiny. V súťaži strelkýň na bežiaci terč si v disciplíne VzBT 40 mix tituly vybojovali Galina Avramenková z Ukrajiny (ženy) a Maďarka Bianka Keczeliová (juniorky). V oboch kategóriách si najúspešnejšie počínali ukrajinské reprezentačné družstvá.

Výsledky - streda:

vzduchová pištoľ 60

juniori: 1. Lukas Grunder (Švajč.) 678,6 bodu (580+98,6), 2. Tobias Heider (Nem.) 675,9 (577+98,9), 3. Clement Petitot (Fr.) 675,2 (574+101,2)

družstvá: 1. Ukrajina 1716, 2. Rusko 1715, 3. Nemecko 1713

vzduchová puška 40

juniorky: 1. Jessica Magerová (Nem.) 501,3 (397+104,3), 2. Daria Šaripovová (Ukr.) 499,0 (399-vyr. eur. rekord+100,0), 3. Katarina Šabanová (Biel.) 498,0 (396+102,0),...41. Zdenka Richtáriková 389, 52. Jana Hyblerová 387, 66. Katarína Grečnárová (všetky SR) 383

družstvá: 1. Bulharsko 1184 - vyr. eur. rekord, 2. Chorvátsko 1179, 3. Bielorusko 1177,...17. Slovensko 1159

bežiaci terč - VzBT 40 mix

ženy: 1. Galina Avramenková (Ukr.) 382, 2. Oľga Stepanovová (Rus.) 374, 3. Viktoria Zabolotná (Ukr.) 371

družstvá: 1. Ukrajina 1117, 2. Rusko 1090, 3. Nemecko 1090

juniorky: 1. Bianka Keczeliová (Maď.) 372, 2. Marina Gulaková (Rus.) 367, 3. Ľudmila Vasiľuková (Ukr.) 358

družstvá: 1. Ukrajina 1056, 2. Rusko 1026

Ďalší program ME

štvrtok 28. 2.:

muži, juniori: bežiaci terč - VzBT 30+30 (10.00 pomalé behy, 15.00 rýchle behy)

ženy, juniorky: bežiaci terč - VzBT 20+20 (13.00 pomalé behy, 17.45 rýchle behy)