Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
VÝSLEDKY PRETEKOV ŽIEN NA 15 KM VOĽNOU TECHNIKOU S HROMADNÝM ŠTARTOM NA MSJ A U 23 V BEHU NA LYŽIACH V TALIANSKOM STREDISKU MALLES

Opäť titul Ťagajovej, Suchánková na 44. mieste

MALLES 28. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta neďaleko Bolzana si titul v behu na 15 km voľnou technikou ...

MALLES 28. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta neďaleko Bolzana si titul v behu na 15 km voľnou technikou s hromadým štartom medzi ženami do 23 rokov vybojovala Ruska Oľga Ťagajová. Pre túto 22-ročnú študentku, rodáčku z Moskvy, ktorá má vo svojej zbierke juniorské striebro z MS spred troch rokov a už bodovala aj pri svojom jedinom štarte vo Svetovom pohári, je to z tohto šampionátu po pretekoch na 10 km klasickou technikou už druhé zlato. Tri päťkilometrové okruhy, každý s prevýšením 161 m, zvládla za 37:03,4 min. O 20,8 s predstihla Fínku Silju Tarvonenovú, bronz si vybojovala Elizabeth Stephenová z USA. V 50-člennom štartovom poli boli aj dve Slovenky. Barbora Suchánková zaostala za novou majsterkou sveta o 4:43,9 min a obsadila 44. priečku, Katarínu Garajovú klasifikovali na predposlednom 49. mieste s odstupom 5:40,1 min na Ťagajovú.

Výsledky - 15 km voľnou technikou s hromadným štartom - ženy do 23 rokov:

1. Oľga Ťagajová (Rus.) 37:03,4 min, 2. Silja Tarvonenová (Fín.) +20,8 s, 3. Elizabeth Stephenová (USA) +21,7, ... 44. Barbora Sucháková +4:43,9, 49. Katarína Garajová (obe SR) +5:40,1