Svätojánsky vo vytrvalostných pretekoch piaty

SITA|29. feb 2008 o 16:27

PORTES DU SOLEIL 29. februára (SITA) - Slovenský reprezentant v skialpinizme Peter Svätojánsky obsadil v piatkových vytrvalostných pretekoch na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Portes du Soleil piate ...

PORTES DU SOLEIL 29. februára (SITA) - Slovenský reprezentant v skialpinizme Peter Svätojánsky obsadil v piatkových vytrvalostných pretekoch na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Portes du Soleil piate miesto. Tridsaťjedenročný bronzový medailista v súťaži dvojíc na MS 2003 zaostal v záverečnej disciplíne svetového šampionátu za víťazným Talianom Guidom Giacomellim o 6:21 min. Druhé miesto patrí Florentovi Perrierovi z Francúzska (+2:59 min) a tretí skončil s odstupom 3:50 min Španiel Kilian Jornet. „Od štartu sa pohyboval tesne za desiatkou najlepších a postupne sa prepracoval až na piate miesto. Prvá štvorka však bola veľmi rýchla a nad jeho sily. Až do záverečnej fázy to bol boj o každé miesto, ale podarilo sa. Je to Petrov vynikajúci výsledok,“ zhodnotil tréner reprezentácie Miroslav Leitner. Medzi ženami dominovala Talianka Francesca Martinelliová pred domácimi pretekárkami Gabrielle Magnenatovou a Nathalie Etzenspergerovou.

Výsledky piatkových vytrvalostných pretekov na MS v skialpinizme v švajčiarskom Portes du Soleil:

Muži: 1. Guido Giacomelli (Tal.) 2:54:48 h, 2. Florent Perrier (Fr.) +2:59 min, 3. Kilian Jornet (Šp.) +3:50, 4. Florent Troillet (Švajč.) +6:05, 5. Peter Svätojánsky (SR) +6:21, 6. Alexander Lugger (Rak.) +7:05.

Ženy: 1. Francesca Martinelliová (Tal.) 3:15:10 h, 2. Gabrielle Magnenatová (Švajč.) +1:41 min, 3. Nathalie Etzenspergerová (Švajč.) +6:01, 4. Catherine Mabillardová (Švajč.) +10:10, 5. Nathalie Bourillonová (Fr.) +11:20, 6. Vroni Swidraková (Rak.) +15:52.

Muži do 23 rokov: 1. Kilian Jornet (Šp.) 2:28:38 h.

Ženy do 23 rokov: 1. Tamara Lungerová (Tal.) 3:04:11 h.