18. kolo - sobota

SITA|1. mar 2008 o 20:54

BRATISLAVA 1. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 18. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

ŠKP Bratislava - HK Nitra 42:25 (17:10)

Najviac gólov: Cicmanová a Globanová po 7, Z. Janšáková 6, Porubská 6/1 - Hanakovičová 8/3, Rajkovicsová 7, Korytárová 3

Pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Richvalský a Sabol (obaja SR), 300 divákov

Domáce vyhrávali od začiatku zápasu. Hádzanárky ŠKP počas celého duelu zvyšovali svoj náskok, a tak tréner Katušák mohol dať príležitosť aj všetkým hráčkam z lavičky. Bratislavčanky napokon zvíťazili 42:25 a získali povinné dva body.

Štart Trenčín - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 30:24 (13:9)

Najviac gólov: Uhliarová 10/5, I. Bahýlová 4/2, Z. Bahýlová a Hollá po 3 - Handlová 12/8, Zvoničová 4, Foksová a Kočí po 2

Pok. hody: 11/9 - 8/8, vylúčené: 7 - 7, ČK: Žideková (Trenčín) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Novák (obaja SR), 600 divákov

V Trenčíne sa hrala rýchla hádzaná. Domácim sa podarilo eliminovať krajné spojky súpera - sestry Gedroitové. Rýchle protiútoky Štartu robili hosťujúcemu tímu problémy, čo napokon aj rozhodlo o víťazstve slovenského tímu 30:24.

DHC Slavia Praha - TJ Házená Jindřichov Hradec 31:19 (16:12)

Najviac gólov: Crhová 9, Kutlvašrová 6, Medunová, Janečková obe 4 - I. Matoušková 8, Kohoutová 4, Kupková 2

Pok. hody: 3/2 - 5/2, vylúčené: 5 - 7, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 150 divákov

V prvom polčase bolo stretnutie relatívne vyrovnané. V druhej časti sa postupne začala prejavovať fyzická prevaha domácich hráčok a tie si postupne vytvorili niekoľkogólový náskok. Priemerné stretnutie sa nakoniec skončilo pohodlným víťazstvom pražskej

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 26:22 (11:11)

Najviac gólov: Hejtmánková 12/9, Šašková 5, Vašková 3 - Cínová 6, Pajtášová 4

Pok. hody: 9/9 - 7/3, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 350 divákov

Diváci videli zápas výbornej úrovne, v ktorom bol prvý polčas vyrovnaný a družstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 11:11.. Domáce na začiarku druhej časti ušli slovenskému majstrovi šiestimi gólmi v rade a vedenie si už udržali až do konca. Olomouc podržala najmä skúsená brankárka Černá, Michalovce si na svoje konto pripísali len tretiu prehru v sezóne.