Aj slalom v Zwieseli padol za obeť počasiu

SITA|2. mar 2008 o 12:09

ZWIESEL 2. marca (SITA) - Víkendový program Svetového pohára žien v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Zwieseli kompletne padol za obeť počasiu. Po obrovskom slalome boli organizátori nútení ...

ZWIESEL 2. marca (SITA) - Víkendový program Svetového pohára žien v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Zwieseli kompletne padol za obeť počasiu. Po obrovskom slalome boli organizátori nútení v nedeľu zrušiť aj slalom. Silný vietor a sneženie nedovolili slalomárkam vyraziť do bojov o body do Svetového pohára. Oba technické disciplíny zrušili bez náhrady. Znamená to, že najlepšie svetové slalomárky absolvujú v rámci tejto sezóny Svetového pohára už len finálové preteky v talianskom Bormiu.

Jednou z favoritiek slalomu v Zwieseli bola aj Slovenka Veronika Zuzulová. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka práve v tomto stredisku pred štyrmi rokmi po prvý raz vystúpila na stupne víťazov vo Svetovom pohári (3. miesto) a pre 1. kolo jej vyžrebovali výhodné štartové číslo 2. Zuzulovej patrí pred finálovým slalomom SP v Bormiu 4. miesto v hodnotení disciplíny so šancou posunúť sa vpred. Líderku Rakúšanku Marlies Schildovú však už predstihnúť nemôže.