Dušan Šimočko v rýchlostných pretekoch ôsmy

SITA|8. mar 2008 o 13:12

CESANA-SAN SICARIO 8. marca (SITA) - Slovenský reprezentant v biatlone Dušan Šimočko obsadil v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km v rámci 7. kola Európskeho pohára v talianskom stredisku Cesana-San ...

CESANA-SAN SICARIO 8. marca (SITA) - Slovenský reprezentant v biatlone Dušan Šimočko obsadil v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km v rámci 7. kola Európskeho pohára v talianskom stredisku Cesana-San Sicario ôsme miesto. Vyťažil najmä z bezchybnej streľby. Ďalším dvom Slovákom v 69-člennom štartovom poli sa na tratiach, na ktorých sa pred dvoma rokmi bojovalo o olympijské pocty v rámci XX. ZOH v Turíne, už tak nedarilo. Matej Kazár si trať predĺžil o 5 trestných okruhov a skončil na 30. priečke. Miroslava Matiaška klasifikovali o tri pozície za ním. Všetci sa však kvalifikovali do nedeľných stíhacích pretekov. Z triumfu sa tešil Nemec Daniel Böhm. V kategórii juniorov dominoval Francúz Martin Fourcade, Slovensko tu nemalo zastúpenie.

Výsledky - rýchlostné preteky:

MUŽI - 10 km:

1. Daniel Böhm (Nem.) 24:25,9 min (0 trestných okruhov), 2. Sergej Baškirov (Rus.) +5,8 s (1), 3. Tanguy Roche (Fr.) +14,5 (0), ... 8. Dušan Šimočko +57,6 (0), 30. Matej Kazár +2:16,6 (5), 33. Miroslav Matiaško (všetci SR) +2:29,2 (4)

JUNIORI - 10 km:

1. Martin Fourcade 24:28,0 min (1 trestný okruh), 2. Remy Borgeot (obaja Fr.) +47,3 s (0), 3. Florian Graf (Nem.) +1:15,6 (0)