Premiérový triumf Hitzerovej, Halinárová bodovala

SITA|8. mar 2008 o 14:27

CHANTY-MANSIJSK 8. marca (SITA) - V mimoriadne dramatických stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci predposledného 8. kola Svetového pohára 2007/2008 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku zvíťazila 21-ročná ...

CHANTY-MANSIJSK 8. marca (SITA) - V mimoriadne dramatických stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci predposledného 8. kola Svetového pohára 2007/2008 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku zvíťazila 21-ročná Nemka Kathrin Hitzerová. Až po poslednú streleckú položku bola na čele víťazka štvrtkových rýchlostných pretekov jej krajanka Magdalena Neunerová. Tá však evidentne nezvládla psychický tlak a na poslednej streľbe netrafila 4 terčíky. Zdalo sa, že tým otvorila cestu k prvenstvu líderke celkovej klasifikácie a majiteľke červeného dresu najlepšej v hodnotení tejto divácky atraktívnej disciplíny Francúzke Sandrine Baillyovej. Tú však v strhujúcom finiši o 1,5 s predstihla práve Hitzerová. Pred dvojnásobnú striebornú medailistku z juniorských majstrovstiev sveta to bolo vôbec prvé víťazstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus. Baillyová si ziskom 46 bodov za druhé miesto mierne upevnila svoju pozíciu na čele celkovej klasifikácie, ale o víťazke ešte zďaleka nie je rozhodnuté. Tretia totiž prišla do cieľa s odstupom 22,2 s druhá vo SP Andrea Henkelová z Nemecka, rozdiel medzi ňou a Baillyovou sa zväčšil na 23 bodov.

Až po poslednú streleckú položku mala šancu na dobré umiestnenie aj Slovenka Martina Halinárová. Pohybovala sa v druhej desiatke štartového poľa. Ani ona však nezvládla záverečnú streľbu v stoji, musela po nej absolvovať tri trestné okruhy a nakoniec skončila na 30. mieste. Do hodnotenia SP si tak pripísala jeden bod. Druhá Slovenka v 56-člennom štartovom poli Janka Gereková obsadila 49. priečku.

Výsledky:

Ženy - stíhacie preteky na 10 km: 1. Kathrin Hitzerová (Nem.) 33:51,6 min (1 trestný okruh), 2. Sandrine Baillyová (Fr.) +1,5 s (2), 3. Andrea Henkelová (Nem.) +22,2 (2), 4. Albina Achatovová (Rus.) +26,3 (2), 5. Magdalena Neunerová (Nem.) +1:25,0 (7), 6. Michela Ponzová (Tal.) +1:39,7 (2), 7. Darja Domračevová (Bielorus.) +1:43,6 (3), 8. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:53,5 (3), 9. Martina Galgowová (Nem.) +2:04,0 (0), 10. Vaľ Semerenková (Ukr.) +2:12,2 (2),... 30. Martina Halinárová+3:51,3 (4), 49. Janka Gereková (obe SR) +6:31,1 (6).