VÝSLEDKY PROLÓGU FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA V BEHU NA LYŽIACH 2007/2008 V TALIANSKOM BORMIU - BEHU MUŽOV VOĽNOU TECHNIKOU

Prvenstvo Pillera Cottrera, Bajčičák na 26. mieste

BORMIO 14. marca (SITA) - V prológu finálovej série pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom Bormiu triumfoval Talian Pietro Piller Cottrer. Okruh dlhý 3504 m s prevýšením 106 m zabehol ...

BORMIO 14. marca (SITA) - V prológu finálovej série pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom Bormiu triumfoval Talian Pietro Piller Cottrer. Okruh dlhý 3504 m s prevýšením 106 m zabehol voľnou technikou v ťažkom, kašovitým snehom pokrytom teréne za 8:31,7 min. Druhé miesto s odstupom jedinej desatiny sekundy obsadil Tord Asle Gjerdalen, tretí skončil prekvapujúco Čech Martin Jakš. Už istý víťaz SP Lukáš Bauer uzatváral v prológu desiatku najlepších. Z trojice Slovákov v 74-člennom štartovom poli bol najvyššie Martin Bajčičák, ktorý skončil na 26. mieste. Znamená to, že ak dokončí celé finále, získa body nielen do celkovej klasifikácie bojov o hlavnú trofej - veľký krištáľový glóbus, ale aj do hodnotenia šprintu (malý glóbus). Výsledky z tohto prológu sa totiž budú udeľovať až po skončení celého finále v nedeľu 16. marca a iba tým pretekárom, ktorí prídu do cieľa nedeľných pretekov voľnou technikou s hendikepovým štartom. Ivan Bátory zabehol v prológu 49. najrýchlejší čas, Michala Maláka klasifikovali na 66. priečke.

Výsledky - prológ:

1. Pietro Piller Cottrer (Tal.) 8:31,7 min, 2. Tord Asle Gjerdalen (Nór.) +0,1 s, 3. Martin Jakš (ČR) +1,8, 4. Dario Cologna (Švajč.) +2,5, 5. Giorgio di Centa (Tal.) +3,4, 6. Anders Södergren (Švéd.) +3,9, 7. Vincent Vittoz (Fr.) +4,6, 8. Petter Northug (Nór.) +6,0, 9. Martin Koukal (ČR) +8,0, 10. Lukáš Bauer (ČR) 8,8, ... 26. Martin Bajčičák +21,9, 49. Ivan Bátory +38,3, 66. Michal Malák (všetci SR) +58,7