Fínsko 3:2 1:0, -:-, -:- Južná Kórea
Práve prebieha | Aktualizované o 14:25 | Sledujte naživo
VÝSLEDKY PRETEKOV MUŽOV NA 20 KM KLASICKOU TECHNIKOU S HROMADNÝM ŠTARTOM VO FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA V BEHU NA LYŽIACH V TALIANSKOM BORMIU

Suverénny Vittoz, Bajčičák dvadsiaty prvý

BORMIO 15. marca (SITA) - V pretekoch mužov 20 km klasickou technikou s hromadným štartom, ktoré boli druhou časťou trojdielneho finále Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom Bormiu, suverénnym ...

BORMIO 15. marca (SITA) - V pretekoch mužov 20 km klasickou technikou s hromadným štartom, ktoré boli druhou časťou trojdielneho finále Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom Bormiu, suverénnym spôsobom zvíťazil Francúz Vincent Vittoz. Už v polovici pretekov mal pred ostatnými pätnásťsekundový náskok a ten postupne zvyšoval. Jediný, kto s ním ako tak držal krok, bol už istý víťaz seriálu SP Čech Lukáš Bauer, do cieľa prišiel o 18,3 s neskôr, tretí skončil Nór Tord Asle Gjerdalen, ktorý už zaostal bezmála o minútu. Slovák Martin Bajčičák s vyše trojminútovým odstupom obsadil 21. priečku, Ivan Bátory za ním zaostal iba o dve sekundy a skončil dvadsiaty štvrtý. Michal Malák preteky vzdal.

V nedeľu finále bojov o krištáľový glóbus v Bormiu vyvrcholí záverečnými pretekmi na 15 km voľnou technikou s hendikepovým štartom podľa odstupov z piatkového prológu a zo sobotných pretekov. Body do celkovej klasifikácie získajú iba tí pretekári, ktorí dokončia nedeľné preteky - z piatkového prológu sa výsledky rátajú aj do hodnotenia šprintu, za sobotné a nedeľné preteky sa bude prideľovať dvojnásobný počet bodov (prvý 200 bodov, druhý 160, tretí 120 ... tridsiaty 2) do celkovej klasifikácie i hodnotenia tzv. dlhých behov.

Výsledky - 20 km klasickou technikou s hromadným štartom:

1. Vincent Vittoz (Fr.) 51:27,5 min, 2. Lukáš Bauer (ČR) +18,3 s, 3. Tord Asle Gjerdalen (Nór.) +52,1, 4. Valerio Checchi (Tal.) +1:05,7, 5. Simen Östensen (Nór.) +1:20,5, 6. Jens Filbrich (Nem.) +1:24,1, 7. Sami Jauhojärvi (Fín.) +1:30,6, 8. Petter Northug (Nór.) +1:31,0, 9. Giorgio di Centa (Tal.) +1:32,7, 10. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +1:44,4, ... 21. Martin Bajčičák +3:01,1, 24. Ivan Bátory +3:03,2, ... Michal Malák (všetci SR) - nedokončil