Svätojánsky s Blancom na Pierra Mente celkovo tretí

SITA|16. mar 2008 o 12:07

ARECHES 16. marca (SITA) - Slovenský reprezentant v skialpinizme Peter Svätojánsky skončil spolu so svojim partnerom Patrickom Blancom z Francúzska v populárnych vytrvalostných pretekoch Pierra Menta ...

ARECHES 16. marca (SITA) - Slovenský reprezentant v skialpinizme Peter Svätojánsky skončil spolu so svojim partnerom Patrickom Blancom z Francúzska v populárnych vytrvalostných pretekoch Pierra Menta na konečnom treťom mieste. Dvadsiatytretí ročník najprestížnejších etapových pretekov skialpinistov vyhrala mladá dvojica Florent Troillet, Kilian Jornet (Švajč./Šp.). V kategórii žien patrí celkové prvenstvo po štyroch etapách francúzsko-švajčiarskému páru Laetitia Rouxová - Nathalie Etzenspergerová.

Posledná 4. etapa bola upravená pre zlé počasie, dážď hmla a silný vietor prinútili organizátorov skrátiť výstupy len na celkových 1400 metrov.

Slovenský reprezentant Peter Svätojánsky trošku pred záverečným výstupom zaostal, pre neho sú preteky s dĺžkou okolo hodiny a pätnástich minút krátke, ale v závere sa zlepšoval. Spolu s Blancom boli pred posledným výstupom na piatom mieste, napokon skončili v cieli poslednej etapy štvrtí. Nič to nezmenilo na fakte, že Svätojánsky s Blancom vystúpili po súčte časov zo štyroch etáp na stupeň víťazov. Pre tohto slovenského reprezentanta je to najlepšie umiestnenie na Pierra Mente.

Tento ročník je zaujímavý aj v tom, že víťazi Kilian Jornet a Laetitia Rouxová sa stali najmladšími víťazmi seniorskej histórie Pierra Menty - obaja majú len 20 rokov.

Výsledky:

Muži: 1. Florent Troillet, Kilian Jornet (Švajč./Šp.) 9:34:08 hod, 2. Guido Giacomelli, Hansoerg Lunger (Tal.) 9:41:40 , 3. Patrick Blanc, Peter

Svätojánsky (Fr./SR) 9:54:18, 4. William Bon, Gregory Gachet (Fr.) 9:58:33, 5. Alexandre Pellicier, Ola Berger (Fr./Nór.) 10:11:55, 6. Ivan Murada,

Tony Sbalbi (Tal./Fr.) 10:14:51.

Ženy: 1. Laetitia Rouxová, Nathalie Etzenspergerová (Fr./Švajč.) 12:02:25 hod, 2. Roberta Pedranziniová, Francesca Martinelliová (Tal.) 12:13:34, 3. Gabrielle Magnenatová, Severine Pontová (Švajč.) 12:45:35.

2002 - Peter Svätojánsky, Miroslav Leitner - 8.miesto

2001 - Peter Svätojánsky, Miroslav Leitner - 4.miesto, Dušan Trizna, Milan Madaj - 6.miesto

1998 - Jana Heczková, Favreová (Fr.) - 3.miesto, Trizna, Milan Madaj - 8.miesto

1997 - Jana Heczková, Rogeová (Fr.) - 3.miesto, Miroslav Leitner, Peter Matoš - 9.miesto

1996 - Jana Heczková, Táňa Mošková - 1.miesto, Dušan Trizna, Milan Madaj - 3.miesto, Miroslav Leitner, Peter Matoš - 5.miesto

1995 - Jana Heczková, Táňa Mošková - 1.miesto, Dušan Trizna, Milan Madaj - 2.miesto

1994 - Dušan Trizna, Milan Madaj - 2.miesto, Miroslav Leitner, Mang (Fr.) - 10.miesto

1993 - Miroslav Leitner, Dušan Trizna - 3.miesto

1992 - Rastislav Frank, Dušan Trizna - 6.miesto, Tibor Novajovský, Miroslav Leitner - 9.miesto