Na záver nečakaný triumf Šlesingra

SITA|16. mar 2008 o 16:13

HOLEMENKOLLEN 16. marca (SITA) - V pretekoch mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v Holmenkollene na predmestí nórskej metropoly Oslo definitívne skončil Svetový pohár 2007/2008 v biatlone, ...

HOLEMENKOLLEN 16. marca (SITA) - V pretekoch mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v Holmenkollene na predmestí nórskej metropoly Oslo definitívne skončil Svetový pohár 2007/2008 v biatlone, si v hektickom finiši svoje premiérové prvenstvo vybojoval Čech Michal Šlesingr. Až cieľová fotografia rozhodla o tom, že bol v cieli o desatinu sekundy skôr ako Rus Nikolaj Kruglov. Tretí skončil domáci Nór Halvard Hanevold. Dvadsaťpäťročný strieborný medailista z minuloročného svetového šampionátu v talianskej Anterselve v rýchlostných pretekoch Šlesingr výborne zastrieľal, jediný trestný okruh musel absolvovať po tretej streľbe - prvej v stoji. Vo finiši prešpurtoval o 2 roky staršieho Kruglova. Na štart pre chorobu nenastúpil už istý víťaz SP domáci Ole Einar Björndalen, rovnako neštartoval jeho krajan Emil Hegle Svendsen. Na druhé miesto konečnej klasifikácie sa tak vyšvihol Rus Dmitrij Jarošenko, ktorému na to stačilo v nedeľu skončiť na 17. mieste. Björndalen už pred týmito pretekmi mal zabezpečený aj malý krištáľový glóbus za prvenstvo v hodnotení disciplíny.

Slovenskí reprezentanti v pretekoch, v ktorých má právo nastúpiť iba 30 najlepších v celkovom hodnotení SP, neštartovali. Najlepší z nich Pavol Hurajt skončil v konečnom poradí na 56. priečke. Slovensko tak aj v budúcej sezóne bude môcť na jednotlivé preteky SP prihlásiť maximálne troch mužov.

Výsledky:

1. Michal Šlesingr (ČR) 39:11,9 min (1 trestný okruh), 2. Nikolaj Kruglov (Rus.) +0,1 s (1), 3. Halvard Hanevold (Nór.) +5,1 (2), 4. Andrej Makovejev (Rus.) +6,6 (2), 5. Čeng-je Žang (Čína) +33,4 (4), 6. Michael Rösch (Nem.) +35,4 (3), 7. Simon Eder (Rak.) +35,6 (0), 8. Tim Burke (USA) +42,9 (4), 9. Michael Greis (Nem.) +51,8 (4), 10. Daniel Graf (Nem.) +52,5 (2)