Tenis, Indian Wells: Cibulková prehrala s Kuznecovovou

Dominika Cibulková počas zápasu so Svetlanou Kuznecovovou
Dominika Cibulková počas zápasu so Svetlanou Kuznecovovou (Autor: TASR)
SITA|16. mar 2008 o 21:30

INDIAN WELLS 16. marca - Slovenská tenistka Dominika Cibulková podľahla v nedeľňajšom súboji 3. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) druhej nasadenej

Ruske Svetlane Kuznecovovej za 108 minút 1:6, 6:4, 3:6 a so súťažou sa rozlúčila.

V súboji štyridsiatej s treťou hráčkou svetového singlového rebríčka bola 22-ročná Petrohradčanka vysokou favoritkou, keďže vlani v kalifornskej tenisovej oáze prehrala až vo finále s inou Slovenkou Danielou Hantuchovou. Dvadsaťosmička žrebu Cibulková v prvom dejstve márne hľadala recept na hru súperky a prehrala ho hladko 1:6. V druhom sete sa však 18-ročná piešťanská rodáčka nadýchla k nečakanému obratu a dostala sa až do vedenia 5:0. Vtedy však akoby na ňu doľahla psychická ťarcha z hladko získaného náskoku a stratila ďalšie štyri gemy v rade. Za stavu 4:5 však víťazka US Open 2004 nedopodávala set do vyrovnaného stavu a mladá Slovenka po treťom úspešnom brejku získala svoj šiesty gem a vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom dejstve sa už presadila favoritka, ale nemala to s húževnatou Cibulkovou jednoduché. Kuznecovová brejkla svoju súperku na 2:1 aj 4:1, no za stavu 5:2 nedokázala premeniť prvý mečbal. Bojovníčka Cibulková jej z neho ušla a upravila na 3:5. Zápas však napokon stratila pri svojom servise, keď neodolala tretiemu mečbalu zavalitej Rusky.

V súboji Cibulkovej s Kuznecovovou išlo o reprízu ich vzájomného duelu z 3. kola na Roland Garros 2007. Slovenka vtedy na parížskej antuke prehrala hladko 2:6, 3:6.

Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka absolvovala tento rok v areáli Indian Wells Tennis Garden svoju súťažnú premiéru a ako nasadená hráčka hneď postúpila bez boja do 2. kola. V ňom potom napriek žalúdočným problémom zaznamenala víťazstvo nad Švédkou Sofiou Arvidssonovou /7:5, 6:4/. Do počítačového poradia WTA Tour si pripísala 40 bodov a na konto 9475 USD