MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ V JASNEJ POD CHOPKOM

Slalom: Majstrami Slovenska Babušiak a Gantnerová

Špeciálny aj obrovský slalom na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v alpskom lyžovaní pre Babušiaka a Gantnerovú.

Jaroslav Babušiak(Zdroj: TASR)

JASNÁ 18. marca (SITA) - Jana Gantnerová a Jaroslav Babušiak po víťazstve v pondelkovom špeciálnom slalome zvíťazili aj v utorkovom obrovskom slalome na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v alpskom lyžovaní v Jasnej pod Chopkom.

Gantnerová dominovala pred krajankami Barborou Lukáčovou a Martinou Dubovskou, Babušiaka doplnili na stupňoch víťazov Slovinec Mitja Valenčič a Američan Alex Leopold. V rámci domáceho šampionátu skončil druhý skúsený Ivan Heimschil (celkovo piaty) a tretí Ján Koša (šiesty).

"Som veľmi spokojná. Už dávno sa mi nepodarilo mať dva tituly vo vrecku a zajtrajšok je ešte otvorený," povedala na tlačovej besede slovenská reprezentantka Janka Gantnerová, ktorá je po Veronike Zuzulovej v súčasnosti druhou najlepšou slovenskou zjazdárkou. Na konkurenciu mala 18-ročná talentovaná slalomárka len jeden výraz - slovenská. "Je to iné, ako keď som jazdila v Európskom pohári alebo tie jedny preteky vo Svetovom pohári," uviedla J. Gantnerová. Janka si pochvaľovala aj veľmi dobre pripravenú trať. "Na špeciálnom slalome bol terén trochu mäkší, ale organizátorsky to bolo dobre pripravené. Trať pre obrovský slalom bola ešte lepšia, keďže cez noc v Jasnej mrzlo," doplnila. Trať podľa nej spĺňala kritériá aj pre preteky Svetového pohára.

S pripravenosťou tratí na preteky bol spokojný aj Jaroslav Babušiak, ktorý rovnako ako J. Gantnerová nepustil pred seba žiadneho pretekára. "Vyhral som, takže som spokojný," povedal J. Babušiak.

S doterajším priebehom pretekov, ktoré sa jazdia aj v rámci 69. ročníka Veľkej ceny Demänovských jaskýň, je spokojný aj generálny sekretár Slovenského lyžiarskeho zväzu Richard Magdolen. "Celkom nám vyšlo počasie. Vyšli aj trate. Našťastie sa tiež nikomu nič nestalo. Pretekárov bolo dosť, takže určite úspešné preteky," povedal R. Magdolen. Na medzinárodné majstrovstvá Slovenska prijali pozvanie pretekári z dovedna desiatich krajín.

V stredu, posledný deň pretekov, čakajú na účastníkov premiérové preteky v rámci M-SR v superkombinácii. Pôjde o jednu jazdu v super G a jedno kolo slalomu.