Gantnerová dovŕšila v Jasnej víťazný hetrik

SITA|19. mar 2008 o 18:40

JASNÁ 19. marca (SITA) - Tituly v superkombinácii si na slovenskom šampionáte v zjazdovom lyžovaní v Jasnej pod Chopkom vybojovali Ivan Heimschild a Jana Gantnerová. Obaja položili základ svojich triumfov ...

JASNÁ 19. marca (SITA) - Tituly v superkombinácii si na slovenskom šampionáte v zjazdovom lyžovaní v Jasnej pod Chopkom vybojovali Ivan Heimschild a Jana Gantnerová. Obaja položili základ svojich triumfov už víťazstvom v super G, v slalomovej jazde potom potvrdili svoje prvé priečky. V mužskej kategórii si striebro vybojoval Peter Lubellan a bronz Adam Žampa. Medzi ženami skončila druhá Barbora Lukáčová a stupne víťazov doplnila Barbara Kantorová. Osemnásťročná Gantnerová dovŕšila v Jasnej triumfom v superkombinácii víťazný hetrik, keď predtým dominovala aj v slalome a obrovskom slalome. Dcéra bývalej skvelej zjazdárky rovnakého mena je v súčasnoti po Veronike Zuzulovej druhou najlepšou alpskou lyžiarkou na Slovensku.

Superkombinačné preteky sa jazdili v rámci majstrovstiev Slovenska vôbec po prvý raz. Trojdňové podujatie pod Chopkom bolo zároveň 69. ročníkom Veľkej ceny Demänovských jaskýň.