V Lodži tesná prehra Slovákov s vicemajstrami sveta

SITA|20. mar 2008 o 19:48

EINDHOVEN 20. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Ľuboš Križko sa bez problémov prebojoval do finále na 50 m znak na 29. majstrovstvách Európy v dlhom bazéne v holandskom Eindhovene.

HÁDZANÁ: V Lodži tesná prehra Slovákov s vicemajstrami sveta - súhrn

LODŽ 20. marca (SITA) - Hádzanári Slovenska sa v rámci prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku, v ktorej budú ich súpermi Slovinci, predstavili v Poľsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli vo štvrtok v Lodži v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí úradujúcim vicemajstrom sveta najtesnejším rozdielom 28:29, keď po I. polčase ešte vyhrávali 15:13. Obe reprezentácie si sily zmerajú aj v piatok o 18.00 h vo Varšave.

Výsledok - štvrtok:

Poľsko - Slovensko 29:28 (13:15)

Zostava a góly SR: R. Štochl, M. Shejbal - Petro 1, Matej Fázik 1, Antl 2, T. Straňovský 3, F. Zaťko 4, Milan Kozák 1, D. Valo 4, Kukučka 6, F. Šulc ml. 5, Nižňan, Vozár, Cs. Szücs ml. 1, Rábek

pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčení: 3 - 5, 3600 divákov

Úvod duelu vyšiel lepšie domácim, ktorí po prvej desaťminútovke vyhrávali už rozdielom piatich gólov (8:3). V 13. min bolo ešte 9:4, no v priebehu ďalších šiestich minút sa Slovákom podarilo vyrovnať na 9:9. Potom si zverenci trénera Heistera dokonca vypracovali trojgólový náskok (14:11) a na prestávku odchádzali za priaznivého stavu 15:13. Po zmene strán si dvojgólové vedenie udržiavali do 40. min (20:18). Poliaci v 48. min náskok súpera vymazali (22:22), no o chvíľu neskôr mali opäť navrch slovenskí hádzanári (24:22). V záverečnej desaťminútovke to bol boj o každý gól. Vyrovnanú partiu napokon v 59. min rozhodli vo svoj prospech favorizovaní domáci, ktorí vydreli nad Slovenskom víťazstvo 29:28.

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): "Na začiatku sme praktizovali vysunutú obranu, no tá nám nefungovala. Potom sme v defenzíve prešli na zatiahnutý systém 0 - 6 a začali ukrajovať z náskoku kvalitného protivníka. Dokonca ešte pred prestávkou sme sa ujali vedenia. V druhom polčase sme dali postupne príležitosť všetkým hráčom s výnimkou druhého brankára a Rábeka. Viedli sme už aj o štyri góly, ale potom sa prejavili väčšie skúsenosti súpera. V závere sme uponáhľali dve akcie, navyše rozhodcovia namiesto dvoch sedmičiek nariadili proti Poliakom len deväťmetrové hody. Škoda niekoľkých nepremenených trhákov či náskokov, ale aj tak som spokojný s výkonom svojich hráčov. V bránke nám dobre zachytal Rišo Štochl."