Slováci zdolali vo Varšave vicemajstrov sveta

SITA|21. mar 2008 o 20:19

VARŠAVA 21. marca (SITA) - Hádzanári Slovenska sa v piatok večer postarali vo Varšave o prekvapenie, keď v rámci prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku, v ktorej budú ich súpermi ...

VARŠAVA 21. marca (SITA) - Hádzanári Slovenska sa v piatok večer postarali vo Varšave o prekvapenie, keď v rámci prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku, v ktorej budú ich súpermi Slovinci, zdolali domácu reprezentáciu Poľska 33:29 (21:14). Zverenci trénera Zoltána Heistera nadviazali na kvalitný štvrtkový výkon z Lodže, kde v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta najtesnejším rozdielom 28:29 (15:13).

Výsledok - piatok:

Poľsko - Slovensko 29:33 (14:21)

Zostava a góly SR: R. Štochl, M. Shejbal - Petro 2, Matej Fázik, Antl 2, T. Straňovský 2, F. Zaťko 5/5, Milan Kozák, D. Valo 5, Kukučka 5, Nižňan, Vozár 3, Cs. Szücs ml. 7, Rábek 2

pok. hody: 5/5 - 5/5, 200 divákov

Slovákom sa na rozdiel od štvrtka úvod odvety vydaril a v 4. min vyhrávali 3:0. Poliakom sa v priebehu nasledujúcich desiatich minút síce podarilo vyrovnať na 8:8, ale to bolo z ich strany v I. polčase všetko. Zverenci trénera Heistera ovládli dianie na palubovke a v 22. min sa ujali vedenia 15:9. Ešte do prestávky narástol náskok hosťujúceho družstva na sedem gólov (21:14). Po zmene strán vicemajstri sveta zapli na vyššie obrátky a postupne sa začali doťahovať. V 40. min Poliaci prehrávali už len 23:24, necelú štvrťhodinu pred koncom bol po dlhom čase znovu stav nerozhodný (26:26). Vzápätí slovenskí hádzanári opäť získali vedenie (28:26, 29:27), ktoré už z rúk nepustili. Naopak, ešte sa im ho podarilo zvýšiť na konečných 33:29.

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): "V obrane sme hrali systém 0 - 6, ktorý sa nám osvedčil aj vo štvrtok. Dnes síce pre bolesti v členku nemohol nastúpiť Fero Šulc, ale vynikajúco ho zastúpil Csaba Szücs. Naša defenzíva bola kompaktná, pokryli sme strelcov súpera, ktorý nastúpil v najsilnejšom zložení, teda už aj s Tkaczykom. V útoku sme predvádzali pestré kombinácie a vychádzali nám aj rýchle protiútoky, takže sme prvý polčas vyhrali o sedem gólov. V druhom dejstve sme zostavu prestriedali a akoby sme sa trochu zľakli priaznivého vývoja. Nepremenili sme 4 - 5 vyložených príležitostí, Poliaci sa dotiahli, ale napokon sme to ustáli. Už vo štvrtok sme ukázali, že hráči tohto nášho mužstva majú na kvalitné výkony. Mladí chalani včera doplatili na nervozitu, ale dnes to zvládli vynikajúco."