Domáce majstrovské tituly favoritom

SITA|29. mar 2008 o 16:46

ŠTRBSKÉ PLESO 29. marca (SITA) - V sobotných pretekoch klasickou technikou s hromadným štartom v rámci majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese triumfovali favoriti - medzi mužmi si ...

ŠTRBSKÉ PLESO 29. marca (SITA) - V sobotných pretekoch klasickou technikou s hromadným štartom v rámci majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese triumfovali favoriti - medzi mužmi si suverénnym spôsobom počínal Martin Bajčičák s usporiadajúceho ŠKP Štrbské Pleso a v kategórii žien rovnako bez problémov triumfovala Alena Procházková (Slávia Banská Bystrica). Preteky boli zároveň aj akademickými majstrovstvami SR, tituly si vybojovali Martin Otčenáš (FTVŠ Bratislava) a Alena Procházková (FHV UMB Banská Bystrica).

preteky klasickou technikou s hromadným štartom:

MUŽI a JUNIORI (30 km): 1. Martin Bajčičák 1:27:33,5 h, 2. Ivan Bátory +4:04,4 min, 3. Michal Malák +4:08,4, ... 5. (majster SR v kategórii juniorov) Peter Mlynár (všetci ŠKP Štrbské Pleso) +4:40,6

ŽENY a JUNIORKY (15 km): 1. Alena Procházková (Slávia Banská Bystrica) 49:30,7 min, 2. (majsterka SR v kategórii junioriek) Barbara Blašková (ŠKP Štrbské Pleso) +2:47,7 min, 3. Ľubomíra Kalinová (Slávia Banská Bystrica) +3:27,4

STARŠÍ DORASTENCI (15 km): 1. Martin Kapšo (Kremnica) 47:35,7 min

STARŠIE DORASTENKY (10 km): 1. Anna Kyselová (Kremnica) 35:44,7 min

MLADŠÍ DORASTENCI (7 km): 1. Jerguš Koplík (Spartak Dubnica) 22:45,9 min

MLADŠIE DORASTENKY (7 km): 1. Zuzana Buchalová (Kremnica) 27:26,1

Tituly akademických majstrov Slovenska získali Martin Otčenáš (FTVŠ Bratislava) a Alena Procházková (FHV UMB Banská Bystrica)